homojen dergi

  • /
  • 9
yapabilirsem 12. sayısında benim de bir yazım bulunacak. dark bear yazmak ister misin diye sorduğunda ay olabilir mi öyle bişey dedim: *

13. sayısı çıkmıştır efenim
ilk bir kaç sayısına katkım olmuştu. dijital arşiv başarılı olmuş. yeni ekibine başarılar.
biraz göz gezdirdim fena bir dergi olmamış ama ismi çok talihsiz olmuş. sırf içinde homo lafı geçiyor diye seçilmiş sanırım ama kimyadan azıcık anlayan biri ne demek istediğimi anlar.
bu dergi bir karışım metaforu ile isimlendirilecekti ise karışımı oluşturan maddelerin özelliklerini yitirip tekdüzeleştikleri homojen karışım yerine farklı kimlikleri ve özelliklerini kaybetmek zorunda olmadan bir arada olabildikleri heterojen karışım kullanılabilirdi.
isim bu tip işlerde teferrüata dönüşür gerçi ortaya çıkardığınız iş iyiyse.
herkese selam. homojen dergi'de yeniden içerik üretelim diye bir düşüncemiz var. artık sayı gibi değil de yazı ürettikçe ekleyerek devam edersek herkes daha verimli olacak düşüncesindeyiz. bi nevi artık blog gibi devam edeceğiz. içimizde homojen dergi için yazılar hazırlamak isteyenler var mı? "x konuda bir yazı yazma planım var, dergide de yayınlansın istiyorum" diyenler var mı? iletişime geçelim isterim.

biliyorsunuz homojen dergi'de her konuya yer veriyoruz. o yüzden herkesin kaleme alacağı konular farklı olsa da dergi'de yer verebiliyoruz. daha önce neler yazılmış diye sorarsanız web sitesinden göz gezdirebilirsiniz.

https://homojendergi.com/
güzeldi ilk heyecanları çok iyi hatırlıyorum. ilk basılı sayı geçen kitaplıkta karşıma çıktı. hala saklarım. o zamanki bilgi paylaşımı ve beraberlik duygusu güzeldi bu sözlükte. sonra kalmadı. sıra sıra tüm emek verenler kimi bahanelerle koptu. umarım yeniden toparlanışına katkı sunanlar olur, umarım tekrar iyi işler ortaya çıkar. uzaktan izliyorum.
ayı sözlüğün bir dergisidir.
  • /
  • 9