hormonlu domates ödülleri

cidden bu uygulamanın bir yararı var mı?

bana daha çok kendi kendimize gelin güvey oluyoruz gibi geliyor.
yararlı ve katılması keyifli bir organizasyon. medyaya yansıyor olması da gayet yeterli. ödül alanların da haberdar oldukları kesin.

http://www.hurriyet.com.tr/lgbtden-okan-bayulgene-domatesli-homofobi-ayari-26687513

http://www.milliyet.com.tr/hormonlu-domates-e-bayulgen-den-gundem-1903761
bu sene ciddi ciddi ben sunmak istiyorum!
23 haziran 2016 perşembe gecesi saat 19:30'da şişli kent kültür merkezinde. gelenler varsa beraber gidelim.

(bkz: ayı sözlük hormonlu domates ödülleri zirvesi 2016)
işte bu yılın adayları;

eğitim

istanbul üniversitesi - trans kimlikli öğrencilerin okula girişinde güçlük çıkaran ve atanmış cinsiyetlerine göre aramaya zorlayan istanbul üniversitesi güvenlik görevlileri ve yönetimi, girişte kamera kaydı da alıyor. kamera kaydı güvenliklerin talebiyle polis tarafindan alınıyor ve arşivleniyor. öğrenciler; “kapıda çirkin 'mizahın' konusu oluyoruz. okula her girisimiz olay :) son olarak okulda agd üyelerince teşhir edilip hedef gösterilmemize ses çıkarılmazken buna karşı yürüttüğümüz kampanya güvenliklerce engellenmeye çalışıldı.” diyor. iü radar afişlerine saldıran anadolu gençlik derneği üyelerine de müdahale etmeyen özel güvenlik birimleri, radar üyesi bir trans erkeğe “seni bayan güvenlik görevlisi arayacak, sen bayansın, kimliğinin rengi önemli” diyerek üst araması yapmayıp polise haber vermişti. polis ise trans erkeğe, “sen kendini başka bir şeye inandırmış olabilirsin ama devlet ne derse osun, aranmak istemiyorsan da okula girme” dedi.

yıldız teknik üniversitesi - ytüoda lgbti+ kulübü, film gösterimi yapmak için sinema kulübüyle anlaşarak afiş astığında, afiş asan topluluktan 3 kişiye soruşturma açtığı için. üniversite yönetimi sinema kulübünü de "film gösterimini yaparsanız kulübünüz kapatılır" diyerek tehdit etti. öğrenciler film gösterimini iptal etmek zorunda kaldı

bülent ecevit üniversitesi - 24-25 mart 2016 tarihleri arasında üniversitede gerçekleştirilen “gençlik filmleri festivali” kapsamında "zeki müren’i seviniz/toplumsal cinsiyet ve ayrımcılık" söyleşisini, üniversite yönetimi homofobik bir tutum alarak engelledi.

kurumlar

esat polis karakolu - kırmızı şemsiye derneği’nin kurucusu ve başkanı kemal ördek, ankara’daki evinde tecavüze uğradı, gasp edildi. karakoldaki bir polis memuru, “şu lut kavmi de bir türlü bitmedi ya” diye tepki verdi. ördek'in uğradığı şiddet karşısında faillerin sırtını sıvazlayan, yetmediği gibi saldırıya uğrayan insanı mağdur eden esat karakolu ve homofobik/transfobik polis memurları hormonlu domates'e gösterilen adaylar arasında.

yapı kredi bankası - yapı kredi, hak eşitlik varoluş için (hevi) lgbti derneği'nin banka hesabını, gerekçesiz ve hesabı yönetmeye yetkili dernek üyeleri olmadan kapadı; kurumsal politikaları gereği yeni bir hesap açamayacaklarını söyleyerek homofobi ve transfobisini açık etti.

gap türkiye - uluslararası çeşitlilik politikaları’nda cinsel yönelim ayrımcılığına karşı mücadele edeceğini duyuran tekstil firması gap, türkiye şubesinde eşcinsel olduğu gerekçesiyle çalışanını istifaya zorladı. çalışanına “delikalı ol” diyerek mobbing uyguladı.

change.org - lgbti+'lara yönelik nefret söylemi kampanyalarını ifade özgürlüğü kapsamında değerlendiren, en büyük sosyal medya platformlarından biri olan change.org, topluluk ilkelerine aykırı olmasına rağmen son dönemde bünyesinde oluşturulan kampanyalar sebebiyle nefret söylemini yaymaya aracı oluyor. 13 yıldır yapılan ve sonuncusu polis müdahelesiyle son bulan onur yürüyüşünü “onursuz” olarak adlandıran “bir imza ile onursuzluğa tepkini göster” adlı kampanyayı örnek gösterebiliriz.

facebook - facebook türkiye yönetimi, kaosgl.org’un “homofobiye karşı çırılçıplak” başlıklı haberini sansürledi. topluluk kurallarına uymadığı gerekçesiyle sansürlenen haber paylaşımdan kaldırıldı. geçtiğimiz yıl onur haftası kapsamında düzenlenen "lezbiyen cinsel sağlığı: mitler ve gerçekler" atölyesinin etkinliği de, hiçbir gerekçe gösterilmeden facebook tarafından yayından kaldırıldı. ayrıca facebook’un “gerçek kimlik” dayatması, hem ayrımcı sonuçlar doğuruyor hem de lgbti+’leri kendi isimleriyle açılmak zorunda bırakıyor.

türkiye insan hakları ve eşitlik kurumu - türkiye insan hakları ve eşitlik kurumu, çalışma alanları içinde “insan onurunu temel alarak insan haklarının korunması ve geliştirilmesi, kişilerin eşit muamele görme hakkının güvence altına alınması, işkence ve kötü muameleyle etkin mücadele etmek” yer aldığı halde cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğine dayalı ayrımcılığı görmezden geldi.

medya

furkan temir ve 140 journos sitesi*: 140 journos'ta 2015 haziran ayında yayınlanan, furkan temir'in yazdığı tarlabaşı'nda 2. trans güzellik yarışması yazısında şu ifadeler yer aldı: "'bu yıl ikincisi düzenlenen trans güzellik yarışması’na hepiniz hoş geldiniz', dedi. transların güçlü erkek ellerinden okkalı bir alkış kopuyor. tüm salon sabırsız, insanların üstündeki şehvet buharlaşarak havaya karışıyor. birazdan bikinili kızlar gelecek, bir bir podyum da yürüyecekler. jüri, kıvırcık sarı saçlar, alımlı bakışlar ve parlak tenler arasında kadına en çok benzeyeni birinci seçecek.." 140 journos habere karşı transfobi eleştirilerine ise karşı ise şu açıklamayı yaptı "yayınlanan yazı öznel bir tanıklık hikayesi olup transfobik ifade içermemektedir; yazıyı dikkatli ve tamamen okuduğunuz takdirde, istanbul dışından ve muhafazakar sosyolojik dinamiklere sahip bir şehirde büyüyen bireyin, farklı toplumsal gruplar ve özgürlüklerle kendi içinde yaşadığı değişim ve adaptasyon anlatılmaktadır. bu yüzden yazının bir satırını değil, tamamını değerlendirmenizi rica ederiz. kendi içinde bu değişimi yaşayan kişileri sansürleme şartı koyarak eleştirmek yerine, onlarla daha sıkı iletişime geçerek karşılıklı desteği artırmanın daha yapıcı bir yaklaşım olacağını düşünüyoruz. değişime adapte olmaya çalışan kişilerin gördüğü bu muamelenin, transfobiye karşı mücadeleden önünde bir engel olduğunu düşünüyor ve biz bu adaptasyonu destekliyoruz. ... yayınlanan yazı bir kişisel fikir yazısı olup ifade özgürlüğüne tabiidir. ..bu açıklamalarımızdan sonra, çeşitli mecralarda transfobik tutum sergileyen kişilere verdiğiniz hormonlu domates ödülünü yine de bizlere vermek isterseniz, editörlerimizin sahip olduğu ifade özgürlüğüne verdiğimiz önem adına kabul ederiz. ancak yayınlanan yazıyı kaldırmayı düşünmemekteyiz." *bahsi geçen cümleler birebir haber sitesinden alınmıştır.

sabah gazetesi - gazetenin internet sitesinde yapılan homofobik haberde “yeri geldi gezici oldu, polise kitap okudu!”, “yeri geldi ayşe arman'a röportaj verdi. gay tiyatrocu oldu!” ifadeleri yer almıştır. bir diğer haberde ise: “terör örgütünün de yönlendirmesiyle erkek olmaya karar verdi. annesini arayıp kendisini erkek gibi hissetmeye başladığını söyledi. hatta annesinin öğrendiğine göre cerrahpaşa devlet hastanesi'nde hormon tedavisi bile gördü. annesinin son gördüğünde sakalları çıkan ve sesi değişen 23 yaşındaki şeyma…” ifadesine bir diğer haberinde ise de “istanbul taksim'de "trans onur yürüyüşü" gerçekleştiren lgbt üyeleri içinde bulunduğumuz ramazan ayı ile ilgili hakaret içerikli pankart açtı. "şaban'la recep'in aşkına ramazan engel olamaz" pankartı açan lgbt'liler onur yürüyüşü adı altında müslümanların en kutsal aylarını eşcinsellikle bütünleştirdi.” ifadelerine yer vererek aşkı kutsala saygısızlık olarak tanımladı.

cem keçe ve hürriyet aile - eşcinselliği tedavi edebileceğini söyleyen cem keçe'ye cinsel sağlık yazıları yazdıran hürriyet aile,hormonlu domates ödüllerinin gediklilerinden, “eşcinsellik kader değildir” kitabını yazan cinsel sağlık enstitüsü başkanı psikoterapist dr. cem keçe'ye cinsel sağlık bölümünde köşe ayırmıştır. keçe aynı mecrada "erkeklerin cinsel korkuları" isimli yazısında ve kendi websitesinde eşcinselliğin yönelim olduğunu belirtse de eşcinsel yaşam sürmenin bir tercih olduğunu söyledi.
yeni şafak - hayrettin karaman, 22-28 haziran'da düzenlenecek olan 23. lgbti onur haftası'yla ilgili "bu ülkenin düzeni laik, seküler, liberal demokrat vs. olabilir ama kimse unutmasın ki halkımızın kahir çoğunluğu müslümandır, eşcinselliği ahlaksızlık olarak kabul eder" diyerek hormonlu domates ödülümüze aday oldu. eşcinsel bireylerin kendilerini açıklayarak 'namuslu ve onurlu' insanların arasına katılamayacaklarını bildiren karaman eşcinselliğin bir 'kabahat, yüz kızartıcı fiil' olarak 'tiksintiyle' karşılacağını bildirdi.

milat gazetesi ve muhabiri enes babacan - “boğaziçi’nde skandal!” başlığıyla yayınlanan haberde “boğaziçi üniversitesi’nde örgütlenen sapkın lgbti mensupları, öğrencilere uzun metrajlı eşcinsel porno film gösterimi yaptı. sapkınlığın normal görülmesi gerektiği yönünde algı operasyonu yapmayı planlayan boğaziçi'nin sapkınları, film yapılan lgbti'lileri öğrencilere izleterek gençlerin cinsel yönelimini etkilemeyi planladıkları iddia edildi.” denildi. bu, haberi hazırlayan milat gazetesi muhabiri enes babacan, bu yıl homonlu domates’e aday gösterildi.

vahdet gazetesi - vahdet, üst düzey birleşmiş milletler (bm), avrupa konseyi (ak) ve avrupa birliği (ab) yetkililerinin yanı sıra; türkiye’den ve diğer ülkelerden milletvekili ve belediye başkanlarının katılacağı uluslararası cinsiyet, çeşitlilik ve sosyal içerme konferansı’nı “bm’den eşcinsel hamilik” başlığıyla duyurarak hedef gösterdi. gazete, konferansa bm katılımını “birleşmiş milletler, cinsi sapıkların hâmisi kesildi” ifadeleriyle gördü. eşcinselleri “toplumların ahlakını ifsad eden sapkınlar” ve “cinsî sapıklar” ifadeleriyle hedef gösteren haberde, bm’nin ışid zulmünden kaçan eşcinsellere ilişkin toplantısı da hedef alındı. konferans 5-6 kasım 2015’te ankara’da gerçekleşti. vahdet gazetesi ayrıca geçen mayıs ayında ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi derneği’nin 50. yılında düzenlenen “kırk yıl önce konuşamadıklarımız” seminerlerindeki lgbt oturumunu "sapkınlar üniversitede" başlığıyla hedef aldı. habere karşı kaos gl ve pembe hayat dernekleri, ankara üniversitesi kadın çalışmaları abd ve sbf-der, vahdet gazetesinin nefret söylemine karşı ortak bir açıklama yayınladı.

milli gazate - defalarca lgbti bireyleri hedef alan ve milli görüş’e yakınlığıyla bilinen milli gazete, 28 kasım 2015 tarihli “dikkat virüs” başlıklı manşetinde eşcinselliği 'sapkın ilişki’ olarak niteleyip hıv virüsünün yayılma sebebi olarak gösterdi. gazete, birinci sayfasından, lgbti bireyleri 'cinsel sapkın’ olarak nitelerken, "yıllardır dernekleşen ve ab gibi çevrelerden destek gören eşcinsellik ve zina nedeniyle hıv'in türkiye'de giderek yayıldığını" öne sürerek fantastik-homofobik-nefretsaçan kurgu dalında çalışmaya devam edeceğini göstermiş oldu.
yeni akit - hormonlu’nun gediklilerinden yeni akit gazatesi geçtiğimiz yıl da nefret dilini savurmaktan çekinmedi. lgbti+ bireylere karşı nefret söylemleriyle bilinen gazete, kaos gl’nin kadın medya okulu programı üzerine yaptığı haberde lgbti+’lar için “sapkınlar” ifadesine yer verdi. bir diğer haberlerinde ise yazarlarından ali karahasanoğlu’nun istanbul lisesi’nde yapılan eyleme yönelik yazdığı yazıda eşcinselliği bir hastalık, cinsel anormalllik olarak tanımladı. orlando saldırısından sonra yapılan haberde ise “sapkın eşcinsellerin gittiği barda ölü sayısı 50'ye çıktı!” başlığına yer veren yeni akit, büyük bir trajediyi ve kaybedilen insanları hiçe sayarak nefret saçan dilini sürdürdü ve aday listesindeki yerini bu yıl da korumuş oldu.

siyaset

diyarbakır islami stk’ları - keskesor amed lgbti'nin 10 nisan’da düzenlenmesi planlanan diyarbakır’daki “devlet şiddetine karşı özerk mücadele alanları ve lgbti hareketi” paneli, partinin sosyal medyadaki linç tehditleri sebebiyle iptal edilmiştir. diyarbakır’daki aşırı islamcı grupların üç ayların başlamasını bahane ederek tehdit ettiği belirtilmiştir.

adalet bakanı bekir bozdağ - 6 nisan tarihinde tbmm adalet komisyonu toplantısında, “hükümet olarak kanuna cinsel yönelim filan eklemeyiz. bu siyasi tavrımız. muhafazakar demokrat partiyiz. hdp ya da chp iktidar olursa onlar ekler.” sözleri sebebiyle adalet bakanı bekir bozdağ hormonlu adayımız.

ankara valiliği - 17 mayıs uluslararası homofobi ve transfobi karşıtı gün dolayısıyla yapılmak istenen homofobi ve transfobi karşıtı yürüyüş’ü “birtakım toplumsal duyarlılıklar”ı gerekçe göstererek engelleyen ve yürüyüşün güvenliğini sağlamayı reddeden valilik, bu kararına gelen yürütmeyi durdurma kararını da bölge idare mahkemesi’ne itiraz ederek kaldırttı. bölge idare mahkemesi'nin mesai saatleri dışında jet hızıyla aldığı kararda "kitlesel tepki ve provokatif eylemlere zemin oluşturabileceği gerekçesiyle yasaklanan toplantının, anılan tarihte yapılmasını zorunlu kılan geçerli bir neden ortaya konulmadığından..." denilerek 130 ülkede kutlanan 17 mayıs'ı "zorunlu" bulmadığını belirtti.

bülent arınç - geçtiğimiz yıl onur yürüyüşü’nün neden polis saldırısıyla engellendiği üzerine bir gazetecinin sorusunu yanıtlayan kendisine sorulan soruyu yanıtlayan bülent arınç, "maalesef özellikle hanım kardeşlerimizin bulunduğu bir yerde söylemekten haya ediyorum ama birileri bunu onur haline getiriyor. farklı cinsel yönelimler içinde olan insanlar bizim inancımız, geleneklerimiz, örf ve toplum yapımızda hoşlanılan işler değildir. bunların güpegündüz çırılçıplak hale gelip, istanbul'un göbeğinde meydan okumaları eğlenmeleri ve ne yazık ki chp ve hdp'li milletvekillerinin bunlara destek olması fevkalade üzüntü vericidir" diyerek en azından lgbti+ onurunu ve yürüyüşün direnen-eğlenen yapısını anladığını gösterdi.diyarbakır ziyaretinde bir kişinin kendisine,"lezbiyen, gey, biseksüel bilmemne denen insanları okuyoruz, biliyoruz ama dindar kürt halkının da bunlara özendirilmek istenmesini düşünemezdim. hdp'liler 50 yaşındaki bir hanımın eline "hiç lezbiyen görmediniz mi?" yazılı afiş yazdılar ve hdp'den ayrıldım" dediğini söyledi. arınç, "bunlar hakkındaki takdiri milletimize sunuyorum. milletimiz bunu beğeniyor, alkışlıyorsa arkalarından gitmeye devam etsinler. milletimiz bunları yanlış biliyor, eleştiriyorlarsa sandıkta gereğini yapsınlar" dedi.

ankara cumhuriyet başsavcılığı - lgbti+ örgütlerinin “lut kavmi” afişlerine ve afişleri yayınlayan internet sitelerine yönelik suç duyurusuna “kovuşturmaya gerek olmadığı’ kararını vermiştir. kararda, “afişleri tespit edemeyiz” denilirken, katliam çağrısının internet kanunu’nda yer alan katalog suçlar arasında yer almadığı belirtildi.

izmir valisi - izmir onur yürüyüşü'nü, yürüyüşe sızacak kişiler tarafından 'terör örgütü propagandası yapılacağına dair alınan istihbarat’ı ve “emniyet güçlerine taş, sopa, molotof kokteyli, el yapımı patlayıcı ile saldırıda bulunulabilir” gerekçeksiyle yasaklamak istedi. 4. izmir onur yürüyüşü, 4 haziran cumartesi günü kordon sahilde kalabalık bir kitle ve büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

jöh - pöh - kürdistan’da duvarlara “orospuya kürtaj bedava olsun çocuklarıyla biz uğraşıyoruz”,”bz geldik,fistanlılar nerde” gibi homo-transfobik yazılar yazan jöh-pöh hormonlu’ya aday

beynelmilel

fas hükümeti - fas hükümeti iki erkeğin öpüşme videosunun yayınlanmasından sonra bahsi geçenleri gözaltına alarak hapis cezası talebinde bulundu. fas ceza yasası’nın 489. maddesi, “kişinin kendi cinsiyetinden biriyle yaşadığı doğaya aykırı eylemleri” suç olarak tanımladığından, videoda öpüşen erkekler suçlu bulunurlarsa 3 yıla kadar hapis cezası alabilirler. ülkedeki siyasi partilerin hiçbiri bugüne kadar lgbti+ haklarına ilişkin pozitif bir açıklama yapmadı ve hükümetin tutumu, “geleneksel cinsiyet rollerini güçlendirmek” ve “toplumsal ve dinsel hassasiyetlere uygun davranmak” yönündedir.

endonezya eğitim bakanı muhammed nasir - endonezya üniversitesi cinsel araştırmalar merkezi’nin lgbti+ öğrencilere danışmanlık hizmeti vereceğini açıklamasının üzerine endonezya eğitim bakanı muhammed nasir, “lgbti öğrencileri üniversiteden atmalıyız. ahlaki değerleri korumak lazım” dediği için bu sene hormonlu adayı. homofobik bakan, “korumamız gereken değerlerimiz ve ahlaki normlarımız var. kampüsler ahlak kurallarının muhafızlığını yapmalı” diye de ekledi. homofobik ve transfobik tepkiler üzerine üniversite yönetimi, danışmanlık hizmetini reddetti.

endonezya tangerang belediye başkanı arief r. wismansyah - sıradaki aday yine endonezya’dan. tangerang belediye başkanı arief r. wismansyah hazır noodle’lardaki süt formülünün doğacak bebekleri eşcinsel yapacağını iddia etti. “...bugünlerde aileler o kadar yoğun ki çocuklarını hazır gıda ile besliyorlar ve bu durum olumsuzluklara yol açıyor. günümüzde bu kadar çok lgbt olmasının sebebi de bu.” diyen wismansyah beslenmenin cinsel yönelime etkisine değindi.

rusya’dan avukat alexei krestianov - krestianov, bir keçi ile bir kaplanın dostluğunu gösteren videonunun “eşcinsellik propagandası yasağı”na aykırı olduğunu iddia etti. avukatın homofobik iddialarına kaynak gösterdiği olay primorsky safari park’a bir keçinin cupid isimli sibirya kaplanına yemek olmak için getirilmesiyle başladı. ancak kaplan cupid çok kısa sürede keçi timur ile arkadaş oldu ve ikilinin videoları internet üzerinden çokça izlendi. avukat alexei krestianov bunun üzerine, söz konusu videonun “rus çocuklarını eşcinsel yapabileceğini, geleneksel olmayan cinsel ilişkilere ilgi yaratabileceğini ve yine geleneksel olmayan birlikte yaşama pratiklerinin reşit olmayan yurttaşların özel hayatına saldırı olduğunu” savundu.

kuzey karolina yönetimi - amerika birleşik devletleri’nde transları, atanan cinsiyete göre tuvaletleri kullanmaya zorlayan umumi tesisler mahremiyet ve güvenlik yasası kuzey karolina eyalet valisi pat mccrory tarafından geçtiğimiz hafta onaylandı. umumi tuvaletler ve soyunma odalarının cinsiyetlendirilmesi zorunlu hale getirildi.

cern’deki homofobik saldırıların failleri - avrupa nükleer araştırma merkezi cern’de lgbti+ afişlerinin yıllardır bilinmeyen bir grup tarafından tahrif edildiği, afişlere 'domuz’ ve 'eşcinselleri öldürün’ ifadelerinin yazdığı ortaya çıktı.

televizyon dünyası

nihat hatipoğlu - "erkek olarak yaratılıp kadın gibi davranan insanların allah katındaki yeri nedir" şeklindeki soruya "sen bunu hissettiğin için günahkarsın demiyorum. ama ters ilişkilere girersen günaha girersin. herkesin imtihanı başkadır. seni kınamıyorum, ama duygularını gerçekleştirirsen günahkar olursun. duygularından dolayı değil, yaradılış şeklinden dolayı değil ama o duygularının gereği sabretmez de kendini frenlemez de böyle içine girersen işte o zaman günahkar olursun. bu insanları dışlamayın, bir ilahiyatçıya götürün" yanıtını veren hatipoğlu tabii ki hormonlu’da.

can yaman - inadına aşk dizisinde yalın aras rolünü oynayan ve daha önce de gönül işleri dizisinden tanıdığımız can yaman, dün twitter’da takipçilerine “twitter’dan bana sorularınızı yöneltin, cevaplayayım” diyerek çağrı yaptı. gelen soruları cevaplayan can yaman’a bir takipçisi tarafından “asla oynamam dediğiniz karakter var mı?” sorusu geldi. can yaman bu soruya ” var, eşcinsel rolü oynamam” dedi.

ahmet çakar - beyaz tv kanalındaki derin futbol isimli programda “fenotipi erkek olan bir kişi”nin kendine “abla” diyemeyeceğini söyledi ve “'sabriii, ablan galatasaylı’ diyen bir adamla 25 milyonluk, batı’ya açılan pencerenin takım kaptanı sabri, aynı masada oturamaz” diye belirtti.

sağlık

dr. cüneyt genç - muayenehane önünde sırasını bekler vaziyette duran trans kadını sosyal medya üzerinden teşhir eden doktor cüneyt genç, fotoğrafın üzerine “günaydın. millet kapısını önünde kedi yavrusu bulur, ben bunu buldum. içimdeki insan sevgisi nedeniyle tabiî ki baktım” notunu paylaştığı için güçlü hormonlu adaylarımızdan

urfa balıklıgöl devlet hastanesi başhekimi ve oğlu - sağlık ve sosyal hizmet emekçileri sendikası’nın panosuna asılan lgbti+’ların sosyal hizmetlere erişimini konu alan etkinlik afişi, urfa balıklıgöl hastanesi başhekimliği ve başhekimin taşeron şirkette çalışan oğlu tarafından yırtıldı ve medya önünde homofobik bir şova dönüştürüldü.

hedef gösterme

genç islami müdafaa - kendilerini 'genç islami müdafaa' diye adlandıran bir grup, ankara sokaklarına “lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz, faili de mef’ulü de öldürünüz!” ifadelerinin yer aldığı afişler astı. müslümanların bu konuda sessiz kalmamaları gerektiğini ileri süren grup, katliam çağrısını, internet sayfalarından “islam’ın bu duruma kesinlikle müsade etmediğini göstermek adına tirmizi ve ebu davud da geçen bu hadis-i şerifi: 'lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz, faili de mef’ulü de öldürünüz!’ halkımız ile paylaştık. temennimiz islam’ın bizden istediği tavırı televizyonlarda hakkı haykıramayan hocalar yerine, kur’an ve sünnet ışığında öğrenmemizdir” diye savundu.

müslüman anadolu gençliği (mag): onur yürüyüşü öncesinde nefret ve tehdit kusan söylemleri için.

alperen ocakları vakfı -alperen ocakları vakfı istanbul il başkanı kürşat mican, üsküdar'daki il binasında basın toplantısı düzenleyerek lgbti+ onur yürüyüşü'ne engel olacaklarını açıkladı.alperenler hakkında birçok kişi suç duyurusunda bulunurken ertesi gün bir açıklama yapan mican "biz devleti uyardık, elimizde sopalarla yürüyüşe katılanları döveceğimizi söylemedik"dedi.alperenler sosyal medyada çok sayıda tepki geldi.


aşağıdaki linkten oylama yapabilirsiniz.

http://docs.google.com/forms/d/1Za9onu5p...
keşke ismi yazılı bütün kurum şahıslara ödül verilebilseydi. zorladı anket.
o an geldi. birazdan ödül töreni başlıyor.
ödül töreni tam bir kına gecesi havasında geçmiştir. tören 19:30 yerine tam 1 saat 20 dakika sonra başladı. 20:50 gibi. sunucu görkem'in gazıyla bu teklifi kabul etmiş fakat sanırım bu işi yapamayacağını daha önce kestirememişti. türkçe okumayı bilmeyen, orlando'da hayatını kaybeedenlerden, boysan-zeliş-mert'ten bahsederken gülücükler saçan bir arkadaşımızdı. hormonlu domates ödülleri'nin anlamını bilmeden sunuculuğa soyunmuş, gelen tepkiler sonrasında "ben defne samyeli değilim" tabiki hatalar yapacağım da demiştir. kimse bir defne samyeli beklemiyordu oysaki sadece her cümlede hata yapan, tüm yazıları yanlış okuyan bir sunucu, geceye katılan hemen hemen herkesi dibe vurdurdu. bir kaç kişi daha törenin yarısına gelmeden salonu terk etti. bu yıl onur haftası için 14bin euro destek para toplandığını da söyleyen sunucu, sunumuyla gecenin içine etti diyebilirim. tabi sadece bu değil, gecede yapılan performansların başarısızlığı da cabasıydı. hiç çalışılmamış, tek yön pisti kıvamındaki soyunmacalı, kıç sallamacalı performanslar. yapılmak için yapılmıştı resmen. doğru bir sunucu ve 1-2 kaliteli performans ile gayet güzel yapılabilecekken böyle bir organizasyon bir daha gitmeyeceğimin göstergesi oldu. gecenin planlaması da kötüydü. ses hataları, yazı hataları, törenin ortasında haydi herkes kalksın oynasınlar, oynayanlara haydi yeter yerinize oturun tören daha bitmedi anonsları. cidden dayanamayıp 7. ödül açıklanırken ayrılmak zorunda kaldım. şişli belediyesinin kent kültür merkezinden aldığımız desteği bu kötü organizasyonlarla riske attığımızın farkında bile değiliz.

neyse;

ödüller kime gitti bari onları paylaşayım,

eğitim: istanbul üniversitesi
sağlık: dr. cüneyt genç
beynelmilel: cern'deki homofobik saldırıların failleri
kurumlar: esat polis karakolu
medya: 140 journos sitesi ve furkan temir
televizyon dünyası: can yaman
hedef gösterme: genç islami müdafaa
siyaset: bülent arınç
12. ödül töreninin haberlerine erişim yasaklanmış.

https://twitter.com/engelliweb/status/748986166876176384
bu yılın adayları belirlenmeye başlanmış. sosyal medya üzerinden #hormonludomates2017 etiketiyle siz de adaylarınızı paylaşabilirsiniz.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/05/1...
2017 yılı hormonlu domates ödülleri sahiplerini belirlemek için hepinizi linke davet ediyorum

https://www.poltio.com/feed/hormonludomates
bence şöyle dağıtılmalı;

hormonlu domates “siyaset” ödülü: süleyman soylu
“beynelmilel” hormonlu domates ödülü: çeçenistan ve rusya hükümeti
hormonlu domates "eğitim" ödülü: saime salih konca anadolu lisesi ( deniz akagündüz'e yapılan homofobik ayrımcılık sebebiyle)
hormonlu domates “sansür” ödülü: istanbul film festivali'ndeki sir ian mckellen konuşmasındai sansür
hormonlu domates “sağlık” ödülü: cerrahpaşa
hormonlu domates “eğlence” ödülü: polat yağcı veya nihat doğan & demet akalın ikilisi
fobik sözler ödülü: "siz de hep seks konuşuyonuz"
hormonlu domates "medya” ödülü: ben scorp'a gitsin istiyorum ama yine ödül yeni akit'e gider
hormonlu domates “mekan” ödülü: ödül tek yön veya love'a gitsin derim.

haydi siz de oylayın! https://www.poltio.com/feed/hormonludoma...
geleneksel oylamaya katılıyoruz. bakalım sonuçlar nasıl olacak.
bu yıl için hormonlu domates ödülleri aday belirleme süreci başlamış, ^hormonluadayım etiketiyle twitterda paylaşılarak aday belirlemeye destek verilebiliyor.

https://asdi-lgbti.com/2018/06/13/hormon...
adaylar belirlendi, oylamaya aşağıdaki linkten katılabiliriz.

https://www.poltio.com/feed/custom/hormo...
7 bölgede 81 ilde pardon ya o seçim bu seçim değildi... oyumu verdim bakalım sonuç ne çıkacak?
verdim oyumu ama baktım ki benim verdiğim oylarla malesef başkan olunamadı. zaten bu cenabetlikle hiç bir bok olunmaz.
o kadar çok seçenek var ki valla kimi seçeceğime karar veremedim. beklemediğim isimler de var.
  • /
  • 4