internet

hayatımızdaki bilgiye ulaşımdaki en büyük kolaylık, evde geçirdiğimiz süre içerisinde üretkenlik açısından bize en büyük zararı veren yeni nesil eğlence anlayışı. hayat sikici olduğunu söyleyebiliriz.
karıyı kocayı birbirine düşüren, evlilikleri bitirten, çocukların beynini sulandırıp mallaştıran, insanları sadakatsizleştiren bir buluş.
olmayınca bilgisayarın güç düğmesine basmadığım teknoloji
bir süre uzak kalmam gerektiğine inandığım, yakın zamanda da uzak kalmayı deneyeceğim çağımızın en önemli gereci.
dünyada hızlı ve özgür, türkiye'de yavaş ve sansürlü bilgisayar ağları toplamı.
eşcinsel insanların başına gelen en talihli icattır. işin doğası itibariyle kendini evrendeki tek eşcinsel zanneden, kimseye derdini anlatamayan, benzer durumdaki başkalarını eşcinsellerin görünmezliği nedeniyle farkedemeyen, önünde yol gösterecek kimsesi olmayan genç lgbt bireyler için hem bilgi edinme hem birbirini bulma konusunda devrim yaratmıştır. olmasa napardık hiç bilmiyorum.
ak faşizmi yıpratabilen bir medyatik güç.
bu gücünden ötürü, ülke çapındaki tüm servis sağlayıcılarının bant genişliğine ve veri aktarım hızına müdahale edilen bir bilgi kaynağı.

(bkz: ak cehennem)
(bkz: yeni türkiye)
%50 pokemon içeriği(pokemon go, emojilerin yerine pokemon yüzlerinin konulması gerektiğini savunan yazılar, pokemon alola formları)
%30 süper kahraman filmleri ile ilgili yazılar(suicide squad, batman, superman)
%20 özgün içerik(iyimser olabilirim)
internet icin hattini bimcell e tasiyan tek insan benim sanirim yani internet neler yaptiriyor insana :)
cep telefonlarında internet yok.. hayırdır
sözlüğe giriş yapabiliyorum ama whatsapp ve twitter yok!!

neler oluyor kuzum biri anlatsın!
devlet tarafından şuan itibariyle kapatılmış hocam
gb hızına tükürdüğümünün..
ingiliz bilgisayar profesörü olan sir tim berners-lee tarafından ilk kodlaması yapılmıştır. 1989'da cern laboratuvarlarında html işaretleme dilini geliştirerek dünya çapında ağ (world wide web) olarak da tanımlanan bilgi paylaşım sistemini kurmasından dolayı berners-lee web'in babası kabul edilir.

berners-lee interneti icat etmesinin karşılığında hiçbir şey istememiştir. internet'in patentini alsaydı, bundan böyle açılacak tüm sitelerden ücret alabilirdi -ki milyarlarca site var.

ilk yaptığı internet sitesi şudur: https://www.w3.org/History/19921103-hyp...

(bkz:tim berners-lee)
internetsiz bir hayat susuz kalmış bir tarla gibidir.