iphone kullanmayanlara yapılan ayrımcılık

iphone'u olmayanların ortamlarda dışlanmasıdır. artık akıllı telefon bir statü göstergesi olmuş. iphone kullananlar da bir örgüt mü kurmuşlar nedir. iphone kullanmayanlara sürekli bir laf sokmalar, küçük görmeler, aşağılamalar...

sözüm meclisten dışarı, ayfon kullananların gerizekalı olduğunu düşünüyorum. 5000 lira telefonu verip ortamlarda "abiiiiğ ayfon 2 kamera koymuş yaaa, çok stabil vala bak, 2 gb ram yaa" gibi aslında ayfon'un geç getirdiği özellikleri övüp duruyorlar.
sevgilim ve çevremdeki tüm arkadaşlarım + apple çalışanı en yakın arkadaşım tarafınfan şahsıma yapılan ayrımcılıktır. zerre kadar umursamıyorum. androidin kullanım kolaylığı ve paylaşım rahatlığı varken aralarında 1 tl fark bile olsa hiçbir kuvvet bana bir i phone aldıramaz.
iphone'ın itici gücü olmasaydı android telefonlarda bu kadar hızlı gelişemeyecekti.belki de elimizde ki telefonları ancak 10 yıl sonra kullanacaktık.bu açıdan ikisinin arasında ki rekabetin en çok tüketiciye yaradığı kesin.akıllı telefonu statü göstergesi olarak görmenin eşşeğe altın semer misali olduğu anlaşılalı ise yıllar oldu zaten.
2013'ten beridir lg g2 kullanıyorum. kimin ne kullandığı da umrumda değil. iphone kullanarak bunu hava atma meselesi haline getiren bir zahmet iphonelarını götlerine sokmayı da denesinler. eğer başarabilirlerse belki iphone alırım.