iron maiden

1975 yılında londrada kurulmuş bir ingiliz heavy metal grubudur. grup basçı steve harris tarafından kurulmuştur. bugüne kadar 15 stüdyo albümü yayımlayan grubun toplam albüm satışları kesin olarak bilinmemekle birlikte bu sayı 70 milyonun üzerindedir. solist bruce dickinsonın gruba katılmasının ardından 1982 yılında yayımladıkları the number of the beast adlı albümleriyle ıron maiden dünya çapında şöhrete erişmiş ve 1980ler boyunca peş peşe çıkardıkları albümlerle büyük başarı kazanmıştır. dickinson 1993 yılında gruptan ayrıldıktan sonra 1999 da tekrar gruba dahil olmuştur.

http://www.ironmaiden.com/
fear of the dark parçasının bir live performansı;

ingiliz rock ına ne kadar yakın, amerikan rock ına ne kadar uzak olduğumun en ihtişamlı kanıtıdır. aslında 90ların ortasından beri dinlemiyordum. ama geçen ay şöyle geniş kapsamlı bir geri dönüş yaptım. adamların diskografisi çok sağlam. yine de powerslave ve seventh son of a seventh son ın duygusal önemi var.
wasted years ın girişi ise... off off...
yeryüzündeki tanrılar. dance of death dinleyip, gecemi son bir sigarayla selamlıyorum.
26 temmuz 2013 tarihinde bjk inönü stadyumu'nda konser verecek heavy metal grubudur, efsanedir, candır.
yaklaşık dört yıl önce bölüm kantininde kulaklığımın kulağımdan ayrılmadığını ne dinlediğimi merak edip soran arkadaşıma iron maiden fear of the dark dediğimde '' o kim lan '' tepkisini aldığım mı diyeyim ben size yoksa yıkımamı uğradım o an geldiğim bölümü bulunduğum bölüm kantinini mi sınıf arkadaşlarımı mı dersin böyle sorgulama zincirletmesi yaşatan ve dumura uğratan tepkiyi almam sebep gruptur . *
ayı sözlük iki yaşında zirvesi gecesinde sevgilimin bana 2 dvdsini hediye ettiği harika ötesi gruptur.

6 yıllık bir aranın ardından yeni single yayınlamışlar.