istanbul'u sevmeme nedenleri

cevabı başka bir soruda yatan neden.
kim istanbul'un göz bebeği istiklal caddesinde görünmez kalkanının arkasında saklanmadan, telefonunu parasını elinin altında tutmadan, etrafa sert bakışlar fırlatmadan yürüyebiliyor?

eğer sadece kanyon'dan oluşan paralel evreninizde izole değil iseniz şehir hayatı güvenli değil. millet paranoyaklaşmış, zombileşmiş ve korkuyor. trafik ise çekilecek çile değil. bir de üzerine fakirliği, haksızlığı, adaletsizliği ekle. bence insanların kaba olması çok normal ama pisliği anlamıyorum, hijyen yahu.
ismi lazım değil o bir vefasız çıktı.
tek bir sebebi olabilir bence o da pahalı olması özellikle kiraların fazla olması. onun haricindeki sebepler bana pek inandırıcı gelmiyor özellikle bir gay için. sizler insanların kabalığından, insanların seviyesizliğinden, kalabalıktan(ki bu bir şanstır en azından daha az azınlıksınız. yalnız mı kalmak istiyorsunuz cekilirsiniz odanıza olur biter.) güvenlikten, pislikten vs. yakınıyorsanız bizler özellikle türkiyenin ücra yerlerinde yaşayanlar ya da gay life kavramının g'sinin bulunmadığı şehirlerde yaşayanlar ölelim o zaman.
(bkz: eşcinsellerin hiçbir şeyden memnun olamamaları sorunsalı)
ulaşımın çok üzeri sonsuz kadar zor olması.
her yerde inşaat çalışması olması.