kadın tacize veya tecavüze uğradım diyorsa uğramıştır

feminist kafanın olmazsa olmazıdır. çünkü tüm kadınlar melektir, çiçektir. erkeklere zaten güvenim ve inancım yok fakat yakın zamanda hiç üstüme vazife değilken içine sokulduğum ve dolayısıyla yaşamış olduğum bir taciz yalanının ardından artık kadınlara da olan güvenimi ve inancımı yitirmiş bulunmaktayım.

bir kadın tacize uğradım, tecavüze uğradım diyorsa genellikle evet doğrudur, uğramıştır. fakat son dönemde kadına şiddet vakalarının artmasını fırsat bilip bunu mağdur edebiyatı haline getiren, olmadığı halde varmış gibi gösteren veya aşkı, kariyeri yada parayı elde etmek için yalan beyanlarda bulunarak su istimal edenler de vardır. bu sebeple taciz, tecavüz olaylarını artık sadece "kadın uğradım dediyse uğramıştır, bitti!" şekilde değil de olayın tamamen araştırılması hem hukuki hem de sosyal açıdan oldukça önem taşıyor. tacizin tecavüzün desteklenecek bir tarafı tabiki de yok, yanlış anlaşılmasın, hepsini lanetliyorum fakat durup dururken suçsuz ve alakasız yere böyle bir iftiraya maruz bırakılmak hiç mi hiç hoş değil.

kadınlarda artan tecavüz yalanına bir kaç örnek;

http://www.milliyet.com.tr/durusmada-tecavuz-yalani-ni-anlatti/gundem/gundemdetay/31.07.2010/1270678/default.htm

http://www.gazetesok.com/yazi/tecavuz-yalani-faciaya-yol-acti_208476

http://www.sabah.de/tecavuz-yalani-tutuklatti

http://www.radikal.com.tr/turkiye/tecavuz_yalanina_55_yil_hapis_istemi-1129933

http://www.posta.com.tr/turkiye/haberdetay/tecavuz_yalani_mahk%c3%bbm_etti.htm?articleid=58795

http://www.ensonhaber.com/genc-kizin-tecavuz-yalani-ortaya-cikti-2011-06-30.html

http://www.sondakika.com/haber/haber-hemsirenin-pes-dedirten-tecavuz-yalani-3929174/

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/4621803.asp
boşanma davasında haklı taraf olmak ve kocasından daha kolay boşanmak isteyen kadın kişisinin, öz çocuğunun öz babası tarafından taciz edildiği yalanını attığını ve bunun için çocuğun psikolojik olarak yıprandığını belgelemeye çalıştığını gördüğünden beri bu gözler, öyle kadın her zaman haklıdır, yok erkek şöyledir gibi pozitif ayrımcı ve cinsiyetçi kalıplara inanmamaktadır. olaylar derinlenmesine incelenmedikten sonra körü körüne kusura bakmayınız da kimse haklı ya da haksız ilan edilemez!