kadınların tek kariyeri annelik olmalı

sağlık bakanı mehmet müezzinoğlu'nun beyanatlarından biridir.

http://www.59saniye.com/bakan-muezzinoglu-kadinin-tek-kariyeri-annelik-olmali/
dünya kadınlar gününde de benzer şeyler söylemeye devam ediyor. hem de o kadar eleştirilmişken. kadınlarla bir sıkıntısı var galiba.

(bkz: avukat olacağım diye anneliği itersen yanlış yapmış olursun)
"erkeklerin tek kariyeri babalık olmalı" demekten farkı yoktur.
demek ki neymiş yüce mevkiler de belli süreyi dolduran hükümet görevden alinmaliymis. tayyip erdoğan başbakan olmadan önce katıldığı bi tv programında eşcinsellerin de haklarının korunması gibi şeylerden demokrasiden bahsediyordu. bugün öyle bi noktalar ki kadına ne yapacağını diretir duruma geldiler. sonu nasıl olacak ben çok merak ediyorum
hem kadınların iş alanına atılması için geri dönüşsüz kabarık bir kredi veren ve bu sözleri eden aynı partide nasıl bir fikir çatışması yaşandığını düşündürtür.
kadınlar nasıl hala toplu katliam başlatmadı merak ediyorum
kadının toplumdaki yeri hakkında verilen sübliminal mesajlardan biridir. bu ekonomik şartlarda zor koşullar altında okuyan, emek sarf eden kadınlara alttan alta " canıms hırpalama kendini bu kadar, bak annelik de bir kariyer " diyerek yalnız başına var olma amacı güdenlere yeni bir meslek sunmaktadır. o da çocuk doğurmak, bakmak ve kocaya hörmette kusur etmemek.

kadına yüklenen bu misyon bir kariyer olarak anlamlandırıldığında doğal olarak; kadının doğuştan gelen "mesleği" cebinde olacak ve bunu teminat olarak görecektir. hal böyle olunca kadın, rekabet ortamından çekilecektir. ben şahsen kadınların azaldığı bir rekabet ortamında gelişim ve bilgi varyasyonun azalacağı kanaatinde taşıyan bir adamım.