kamu spotu

çesitli devlet kuruluslari yada sivil toplum örgütleri tarafindan hazirlanan ve herhangi bir toplumsal sorun hakkinda kamuoyunda duyarlilik yaratmayi amaçlayan afis, film yada klip çalismalarina denilir. trafikte sorumluluk hareketi'nin son günlerde televizyonlarda yayinlanan klibi bunun en güzel örneklerindendir.
harika bilinçlendirme projeleriyle çağa ayak uyduran bir hareket
alo 182 hastane randevu merkezi isimli serisi doktor hasta ilişkilerine ütopik bakış açısı ve '' siz hastanede beklemeyin, hastane sizi beklesin '' samimiyetsiz tavrıyla, çıkarılan sözde doktor/gözde hasta hakları yasasıyla birlikte hastaların nasıl aptal yerine konulup doktora karşı kışkırtıldığını gözler önüne sermektedir. '' gidin ve hakkınızı alın '' ın kayganlaştırıcı kullanılmış versiyonu.
polyannacılığın son dönem varyasyonudur ki insanın inanası gelmiyor. *
kayınım, görümcem da bıraktı. sıra bana ne zaman gelecek? sorusuna cevap arayan yapımlar.
olmaz! eltinizin de bırakması lazım. sıraya riayet edelim ama. lütfen... *
artık çapulcuların da var.

toplumla ve akp faşizmiyle ezilen insanlarla alay eden ironiler içerir.
özellikle, tarım bakanlığının son yıllardaki eğitici filmleri, "ulan siz değil misiniz imar yasasında değişiklikler yaparak memleketin her karışını talana açan?; siz değil misiniz tarımsal alanların korunması için ayaklanan mimarları, mühendisleri, kentlileri ve köylüleri çapulcu veya hain ilan eden?" tarzı isyanlara sürükler...
sırf seks yapmak için yanında bir şey taşımak fikri bana rahatsız edici geliyor. benim gibi düşünen arkadaşlar analdan uzak durmak, tek eşli olmak zorundayız.

prezervatif kullanmayın. kullandırtmayın. günün kamu spotu.
yeşil dedektör konulu olanında bildiğin dirty dubstep müziği kullanılmıştır, ben de şaşırıyorum. sigara içilmesine müsaaaade etmeyinnnn dım-tıs, dım-tıssss