katy perry

memelerinden bir şeyler fışkırtmayı çok seven şarkıcı. california gurls klibinde krem şantiye benzer bir şey, firework klibinde de havaifişekler fırlatmasından bu sonuca vardım. bahsi geçen kliplerin linkleri:i kissed a girl şarkısı ile sansasyonel bir çıkış elde eden katy gerçek adı ile katheryn elizabeth hudson one of the boys albümü ile tanındı ama bundan önce katy hudson adında başarısız bir albümü vardır. babası bir papazdır ve gospel müziği ile büyümüştür. müziğe 8 yıl kilise korosunda devam etmiştir ve babasının izin vermediği plakları arkadaşlarında dinleyen katy sonunda amacına ulaştı.
ergenlerden başka kimsenin dinlemediğini düşündüğüm, aslında umut ettiğim japon çizgi film karakterlerine benzeyen şarkıcı. i kissed a girl şarkısıyla eşcinsellerin sırtından para kazananlar listesinde yerini almıştır.
şarkılarını söylemektende çok zevk aldığım güzeller güzeli pop sanatçısıdır. saçları maviyken çok şukela olmuştur.

glee dizisinde teenage dream şarkısının akustik versiyonunu yapmışlar öneririm
thinking of you şarkısı onu zalimce eleştirenlere ağzının payını verir:

http://ayisozluk.com/lnk/aa7067
en kısa zamanda bir filmde rol alması gerektiğini düşündüğüm şarkıcı. kliplerinde yüz ifadelerini kullanmadaki başarısının yanında how i met your mother'da canlandırdığı "oh honey" rolüyle gösterdiği performansıyla iyi bir oyuncu olduğunu düşünmeye başladım, bir filmde görmeyi çok isterim.
diş telinin bile çekici görünebileceğini kanıtlayan tatlı şarkıcı.
(bkz: last friday night).
katy perry ismiyle albüm yayınladığından beri severek dinlediğim, izlediğim insan. canlı performanslarını pek dinlemedim ama albüm kayıtlarını gerçek anlamda çok seviyorum. feminen görünümünün yanı sıra maskülen bi havası da yok değil.

katy perry öncesi için ise (bkz: katy hudson)
http://tr.wikipedia.org/wiki/Katy_Hudson...)
önce yeni albümünün promo videolarında renkli peruklarını yakıp, karanlık bir tema çizen sonra da "albüm aslında hiç de karanlık değil" gibi açıklamalar yapan aklı karışık şarkıcı.
katy perry ile ilgili olayımı anlatsam kimliğim açığa çıkacağından yarı sessiz kaldığım başlık .
amerikan music dünyasının yeni orospularından. gözleri, sesi ve müziği güzeldir.
güzelliği dışında hiç bir özelliği olmayan abartılmış popçudur.şarkılarının tamamı yüksek doz autone içerir canlı performansı dinlenilecek gibi değildir.şarkıları evet beğenilir ve hit olur falan da o şarkıları sesi ortalamanın üzerinde olan kime söyletsen zaten hit olur.dans etmeyi bilmemektedir ki hareketli şarkılar yapan bir şarkıcı için ciddi eksikliktir.kısacası balon şarkıcıdır bir on yıl içerisinde silinip gidecektir piyasadan
stüdyo kayıtlarındaki başarısı canlı performansıyla ters oranda seyreden şarkıcı.
kıskandığım popçu. güzelliğini mi? benden daha mı güzel sanki. seksi vücudunu mu? bana da giydir o kıyafetleri, ver ışığı ben daha da seksi olurum, hoş şimdi de öyle değil miyim sizce? peki neyini kıskanıyorum. o teenage dream klindeki taş adam tarafından yatağa atılışını. kimbilir adama kendini yatağa attırmak için kaç para verdi klip adına? yoksa mümkün değil. *
ilk çıktığı, i kissed a girl zamanlarında gerçekten beğenirdim ama ondan sonra klasik bir amerikan müzik piyasının sözde farklı ama genelde aynı olan şarkıcılarından biri oldu. hele de bu son albümü, kötü değil ama sürekli dımdımdım elektronik temelli beatlerle fln hiç onu yansıtmıyor. hele o birthday'in nasıl bir fail olduğundan bahsetmiyorum.

halbuki nerede o teenage dream, bi last friday night
klip yönetmeni olmasa %60 lık sanat hayatı biter.
güncel pop müziğinden, giderek artık fabrika (pc!) işine benzettiğim için, hazzetmiyorum. zaten iki eleştiri getirdin mi fanlardan geri kafalı lafı yiyorsun. her neyse. perry'i dinlemesem bile şirin buluyordum: i kissed a girl, hot'n'cold falan insanın ayağını sallattıran şarkılar. kendisi görsel olarak yapaylaştıkça (kimileri için daha da güzelleştikçe) müziği de fabrika işine dönmeye başladı. başarısız, yeteneksiz demek yanlış. ama çoğu meslektaşına yapıldığı gibi aşırı abartıldığını düşünüyorum.
prism albümünden dark horse ile beklenenin de üstünde başarı sağlasa da devamında çıkan parçaların hiçbiri hit olacak kadar iyi değil. hepsi yavan, geçiştirmelik ufaktan katy'nin çöküşünün başlangıcı.

bkz : this is how we do -


renkli runklu 5644564 tane temalı kliple vasat şarkını kurtaramazsın gurrrll
  • /
  • 3