kim ister ki gay olmak

tercih meselesidir belki kaydırma yapmıştır. *
gay olmanın tercih edilebilir olduğundan bahsedenleri gördüğümüz başlık.

çok basit bir argümanla eyyorlayacağım.

böyle homofobik bir ülkede, bu zor şartlarda gay olmayı kim tercih eder ey cemaat.

gençsiniz daha yavrum. kendi kendinizi teselli etmek için çok yol arayacaksınız, çok bahane uyduracaksınız. ama boşuna uğraşmayın. kipsss.
kendi adıma konuşmak gerekirse dünyaya tekrar gelsem tekrar gay olmak isterdim ama başka bir yerde, eşcinsellerin de düzcinseller gibi bir hayata sahip olabildiği bir ülkede. belki de gay olduğum için bu kadar insancıl ve sorgulayan biri oldum. ne olursa olsun verilen bilgileri sorgulamadan benimsememeyi, insanları diğerlerinin anlattığı gibi görmemeyi ve onları tanımadan hakkında hüküm vermemeyi bu sayede öğrendim belki de. bunlar işin olumlu yanları peki neden başka bir ülke? bu ülkede hala kendi içimizde bile bu bir tercih diye düşünenler olduğu ve bu sayede eşcinsel olmayan insanların bizi dışlamasına katkıda bulunanlar olduğu için(aman canım tercihmiş işte bak senin gibi olan biri söylüyor bunu. sen de bi kızla birlikte oluver canım!!), kendi içimizde bile hala şunu yapmak şunu demek şunu giymek ahlaksızca deyip insanları ayıpladığımız için, binbir türlü yalan ve maske ile yaşamak zorunda bırakıldığımız için, nasıl bir insan olursak olalım cinsel yönelimimizden ötürü ahlaksız, suçlu sayıldığımız için ama en önemlisi aşık olacağım insanla evlenip yuva kuramayacağım ve hatta sevdiğim adamı ailemle dostlarımla içim rahat bir şekilde tanıştıramayacağım için.
bi kaç ay öncesine kadar bu soruya hayır demiştim ama fikrimi değiştirdim. sadece bir daha dünyaya gelseydim canımdan başka kaybedecek bir şeyim olmasın, beni toprağa bağlayan bir şey olmasın ve böylece özgürce her şeyi yaşayabileyim isterdim. eğer heteroseksüel olsaydım heteroseksüel olduğumu bilmeden ölecektim. benim için eşcinseller ipne ve karı kılıklı erkekler olacaktı. oyumu mhp ye basacaktım ve 25 yaşına gelince annemin bulduğu kızla evlenip yuva kuracaktım. bunu istediğim için değil bi rutini yerine getirmek için yapacaktım. çok sıradan. sahip olduğum pek çok iyi özelliği lgbti olmaya borçluyum.
ama biseksüel olabilirdim bak. hayat onlara güzel dattebayo . *
ay ben olmak isterdim. bir similyam olsun gay gay takılaydım fena olmazdı.
ben isterdim. sadece yanlış coğrafyada doğdum.
edit: o eksileyen angut sanırım ortadoğu bataklığından çok memnun.
böyle boktan bir ülkede aklı selim sahibi hiç kimse gay olarak doğmak istemezdi heralde. düşünüyorum da homofobik toplum baskısından dolayı hep gizli kapaklı, tedirgin olarak yaşadık, mesela şööyle bi tadına varamadık sevdiğimiz adamla el ele sokaklarda dolaşıp öpüşmenin...
ben isterdim hem de orta doğuda. hollanda ya kanada'da yaşanılan eşcinselliğin hiç heyecanı yok. ama homofobik toplumlarda yaşanılan eşcinselliğin daha kışkırtıcı ve şehvetli olduğunu düşünüyorum.

not:aman, sanki sizinle zorla seks yapıyorlar.
bugün bana böyle bir tercih sunulsa olmak istemezdim efendim niye diyecek olursanız açık konuşayım dinin etkisi var insanlar çok anlayışsız sanki pazardan seçtim bu kimliği bu dürtüleri bir de şehvetten başka duyguya sahip olmayan bu ortamda kendin gibisini bulmak çok zor
  • /
  • 2