kişisel gelişim saçmalıkları

hepsine ayrı ayrı başlık açmak istemedim ama özellikle kendisini pek bir geliştirmiş ve hayatta pek bir başarılı olmuş pek zeki insanların çıkarttıkları saçma sapan kitaplardan bahsediyorum.
bir de gelmiş tavsiye veriyor. ' nasıl mutlu olunur ' falan fistan.yok böyle bir saçmalık ya.
çıldırıyorum.ben bugüne kadar kaç arkadaşımın başına kötü bir şey gelip morali bozulduğunda ' siktir et,senden değerli mi ' dedim.bir arkadaşım da çıkıp 'ne güzel bir söz söyledin lan' demedi.adam bir yazdı milyonlarca sattı üstüne üstlük facebook durum güncellemelerinde bunu paylaşan kezbanlar da cabası.
(bkz: hagi vurunca bir şey yok ben vurunca auuvvv)
en boş beleş insanları bile kendisini önemli bir bokmuş gibi yine kendine kakalayan saçmalıklar bütünü.lan sen kitap okumazsın,çalışmazsın,hayatını bile kazanamazken senden nasıl değerli biriymiş gibi bahsederler ve senden bir baltaya sap olacağını zannerdeler.zaten adam olsan o saçmalıkları okuyacak kadar düşmezsin değil mi ama?
özellikle kitaplar üzerinden kitlesellik taşıyan saçmalık abidesi, evet kesinlikle saçmalık. amaç tamamen yazarın cebini doldurup hatta taşırmaya yönelik.
reklam konusunda iyiler ama bak, öyle bir reklam yapıyorlar ki dünyanın en mal insanı sanırsınız einstein olacak o kitabı okuyunca.
akıl eksikliği de çok tabi, onun isteyeni onun açlığını çekenler var. durum böyle olunca da o bitmek bilinmez sömürü kendini sömürttürüyor.
sırf bunları okuyor bana da ciddi ciddi tavsiye ediyor diye soğuduğum bir sevgilim vardı. gerek yok, herkesin kişiliği aynı mı ki herkesi aynı yöntemle geliştirebileceksin. saçmalıktır, vakit kaybıdır.
karikatürist yiğit özgür tarafından bir karikatürde "on adımda on iki adım" benzetmesiyle harika bir şekilde özetlenmiş saçmalıklar bütünü.