kova burcu

tanınlanamayan eleman ben hayatımda bu kadar manyak bir burç görmedim
bu burca mensup olanlar muhafazakar değildir, yeniliklere açıktır ama kendi muhafaza ettiği yıkılması zor doğruları vardır.
kova burcunu tanımlamak her zaman kolay değildir. farklılığını karşısındaki kişiye hissettirmek onun için zor olsa da, onlar garip bir şekilde kovanın etkisinde kalırlar. özgürlüğünden asla vazgeçmeyen kovalar için her şey söylenebilir, sadakate önem verirler. işine geleni kovalar, işine geleni kovar. *
görgüsüzün biridir. yaşantısı boyunca kompleksleriyle hem kendisini hem de çevresindekileri canından bezdirir. özentidir, ayrıca basmakalıp tipin de biridir. değişime pek açık olduğu söylenemez. okul hayatının parmakla gösterilen parlak çocuğu değildir. iş hayatında ise hep kolay işleri tercih eder. potansiyeli daha fazlasına izin vermez. olsa da olur, olmasa da olur tipin tekidir. yemeğe olan düşkünlüğü de ayrı bir mevzudur. genelde obezler bu burçtan çıkar. yani yakınınızda bunlardan bir iki tane olması sakıncalı değildir. genelde sizi kompleksleriyle bunaltır ama onun dışında, diğerlerine göre daha zararsızdır. yıllar sonra bir anıyı hatırlayıp efkarlanır bu yaylar. pek nostaljiklerdir. onu bunu yıllar sonra hatıra olur diye saklamaya bayılırlar. her ne kadar içlerinden bazıları, ağır abi, hanım ağa gibi bir görüntü çizseler de, hemen hemen hepsi sulu gözlü, duygusal tiplerdir.

(alıntı)
yükseleni alçalanı her bir boku kova burcu olan birisi olarak kişisel gözlemim şudur. bu burçlarla ilgili söylenen herşey gerçekten osuruktan tayyare selam söyle o yare biçimindeki öğretilerdir. kova burcu olan insanların benzeşmesini beklemek mevcut hükümetten eşcinsel evliliğe dair yasa çıkarmasını beklemekle eşdeğerdir. ben bu yaşıma kadar (31) birbirine benzeyen kova görmedim.
gösteriş meraklısı ilgi manyağı yemek düşkünü bu üç sıfatla tamlana bilen burçdur.marka manyağıdır.burnu havalar da gezerler.hemen hemen herşeyi eleştirirler.tek doğru kendileridir.sevdiklerin ölümüne severler tüm bu huylarını görmezden gelirseniz ancak böyle mutlu olursunuz.
her yaptığı espriyi, kurduğu cümleyi iki kez tekrarlama, en yakın arkadaşları tarafından sürekli anlaşılamama gibi olumsuzluklarla karşılaşan burç erkeğidir. bütün suç olaylara farklı açılardan bakmasındandır. bu da onu kimi zaman ukala, kimi zaman anlaşılmaz ilan eder, kimi zaman marjinal görünme çabasıyla itham eder.
efendim kadını erkeği fark etmez, bu nedenle çapkın ve biraz uçkuru düşük burca mensup erkektir.
arkadaş olarak çok eğlenceli, partner olaraksa dünyanın en kötü burcudur. müthiş eğlencelidir, sosyaldir. lakin bağlanma sorunu yaşar. özgürlükle, kafayı yemişlik arasındaki ince çizgiyi birbirine karıştırdığı çok olur. zekilerdir, iyi konuşur. romantik insanları takdir ederler ama üzerlerinden silindir gibi geçmeyi de ihmal etmezler...
bertold brecht, james dean, federico fellini, ronald reagan, franz schubert, mozart, jules verne, charles darwin, clark gable, mia farrow, ronald reagan, rauf denktas, ajda pekkan ve fenerbahçenin eski kalecilerinden yasar, bu burcun ünlüleridir.

(bkz: kova yasar)
efendim kova erkeği tanımam. aslında burçları da pek bilmem ama pek çok özelliği benzeşen 2 yakın kız arkadaşımın da kova burcu olması münasebetiyle haklarında fikir beyan etme hürriyetim varmış gibi hissediyorum:

biraz kaşar olabilirler. lakin kaşarlık yanlış olduğunu bildiğin şeyi tekrar tekrar yapmaksa asla kimse onlara kaşar diyemez. zira özgür ruhlu yüksek libidolu kadınlardır ve bunda bir beis görmezler. yani serbest cinsellikleri kaşarlıklarından değil normal bulduklarındandır lakin sevdi mi tam seven, nah aldatan bir burçtur. cinsellikleryle ilgili söyleyeceğim son sözlerse şunlsrdır: romantizm, foreplay hak getire. eğer gay olsalardı, aktifim ama gay değilim demeleri, ya da bunu söyleyen er kişiye koşa koşa gitmeleri çok sıradan olurdu.

çok zeki oluyor bu burcun kadınları. lakin salt bir zeka değil. yani çok yetenekli ama antreman sevmeyen, yahut çok becerikli ama isteksiz futbolcular gibi değiller. zekaları, hırsları, adanmışlıkları ve ne istediklerini bilen, mücadeleci yapılarıyla dört dörtlük başarı timsalleridirler. kova arkadaşlarımdan biri, 8 tanesini evde kendi kendine öğrendiği 11 dil konuşuyor, diğer ise borç batağında üniversite bitirip anne babasından destek almadan kendi şirketini kurup 2 senede ev aldı.

şahane arkadaşlardır, arkadaşları, sevdikleri için her şeyi yaparlar. ama sevgli olarak bayıcıdırlar zira her şeyin mükemmel olması için sizi zorlamaktan, manipüle etmekten, eksik hissettirmekten hiç çekinmezler.

seviyorum onları, öpüyorum, gülüyorum onlarla.
acayip karizma olurlar. sanatçı, yazar, müzisyen tayfası genelde bu burçtan çıkar. beyin kıvrımlarında saklanan karmaşık ve karanlık ruh halini dışa vurmaktan çekinmez, buna uygun bir eş arar ama bulamazlar çünkü yoktur. giyimi, kuşamı ve sosyal ortamları severler. arkadaş canlısıdırlar. işlerini ona buna hissettirmeden yaptırmaya bayılırlar. iş dünyasında da yönetici olarak bu özelliklerinden dolayı oldukça hızlı yükselirler. çalışanları ve yapılması gerekenleri iyi organize ederler.
dışarıdan bakanların zekalarının ve bilgi seviyelerinin yetmeyecek derecede doğru anlaşılması zor , birçoklarınca ukala , kim olduğuna karar verilemeyen karmaşık , sıcaklığıyla doğal haliyle herkesin gönlünü fetih edebilen çoğunluktan ayrılması da dahil olmakla sıradanlığının farkında olan , dahil olduğum burctur .
sözü dangoz ve hunkalunkaya bırakmak istiyorum. bir kova olarak ne yazarsam yazayım kendimi övmüş gibi olacağım.
kadınlı erkekli arkadaş olarak harika, partner olaraksa facia bir burçtur.

ps: sevgili olmak istediğini söyleyen bir kovaya, kenan ışık misali uzun süre son kararın mı diye sormanızda fayda vardır. yoksa en yakın durakta aldatıldığınızla kalırsınız.
21 ocak - 19 şubat arasında doğanların burcu.
zaman zaman 'dahiler burcu' diye anılmasından gurur duysam da bu özelliğini ya da kova burcuna bahşedilen yaratıcılık,yetenek vs şeylerin hiçbirini içermediğim, bilhassa obezlik vb şeyleri okuyunca resmen söylemeye utandığım biricik burcum
sıkıntılı burçtur; sürekli zamanla yarışma, yenilikçilik, oturmamış bir kişilik, kendini beğenmişlik, kendine bakmadan başkalarını eleştirme, yemek düşkünü, sevdiğinde ölümüne seven sevmediğinde yerin 7 kat dibine sokan, borderline özellikleri gibi kavramların bütünüdür.

kendimden biliyorum. kovalara şefkat dolu yaklaşın zaten kendileriyle uğraşmaktan yorulmuş yazık insanlar..
  • /
  • 2