liseli eşcinsellere tavsiyeler

-eğer gerçekten feminen bir yapın yoksa ekstra feminenlik olayına girme.
-kalitesiz insanlarla vakit harcama.
-şişkin bir dukkan gorduğunde kitlenme ve umutlanma.
-libidonun veya ''full aktif'' birinin esiri olma.
-sonuncu ve en önemlisi hiçbir şeyi aceleye getirme.genciz,guzeliz içinde varsa o yarrağı eninde sonunda yiyorsun çok da şaapma...
dikkat ettim hep seks temelli tavsiyelerde bulunulmuş. adı üzerinde liseli. çocuk daha.

benim tavsiyem: sen daha çocuksun, ailene ve çevrene açılmak için çok erken, acelen yok. sosyal ilişkilerine ve eğitimine ağırlık ver. kişilik bakımından olgunlaşmaya ve en kısa zamanda maddi bağımsızlığını kazanmaya çalış. yoksa seni çok ezerler. kendini bir seks ikonu olarak görme. çocuksun daha.

reşit değilsin bu yüzden her ne yapacaksan yaşıtlarınla yap. yönelimini ve kendini keşfetmeye yönelik olarak kafan karışıksa uzmanlara danış ve genel kültürünü arttır. bunlar başlıcaları.
-kondomsuz sevişme
-ilk defa görüşeceğin kişinin evine vs gitmek zorunda kalırsan mutlaka senin gibi gay bir arkadaşına buluşacağın kişi ve adres hakkında bilgi ver,
-paranın çalınması, telefonunun gasp edilmesi gibi durumlar her zaman ihtimal dahilindedir. bunun için ilk defa görüşeceğin insanlara karşı dikkatli ol.
kımseye guvenme kendınden yasca buyuk erkeklere pek guvenme ara sokaklara donme hep toplum ıcınden gıt
kendini iyice keşfettiğin bir çağda özellikle yaşanılan yer dolayısıyla kimliğini saklamak çok yıpratıcı olabiliyor, bu durumda hayat üçgeni oluşturmak lazım. düşünsel olarak da açık bir dostuma, ilerici olduğunu çok iyi bildiğim bir rehberlik öğretmenime ve psikoloğa açılmıştım. doldukça, canım sıkıldıkça birinden biriyle konuşuyordum, en azından insanı rahatlatıyor. kimliğinizi açık ya da yarı açık sürdürme şansınız yoksa eğer bu türlü bir harekette bulunun, psikolojik olarak sizi de rahatlatır.

bunun yanında ben hiç bir zaman cesaret edemedim, ama yapabiliyorsanız ve mevcutta varsa genç lgbti+'ların olduğu bir ortama yanaşın, daha doğrusu örgütlenin. yıllar geçtikçe kayıp giden senelere küfrediyorsunuz.
  • /
  • 5