maya

bir dönem offer nissim ve benzeri isimlerle ortak parçalarda yer alan sonra ortadan kaybolan kadın vokal. halbuki tam ekmek yiyeceği zamanlarda yok oldu. be my boyfriend ile eşine nadir rastlanan olağanüstü bir hite imza atan maya, sesi elektronik müziğe yakışan bir isimdi aynı zamanda.

offer nissim feat. maya - be my boyfriend:
autodesk firmasının geliştirdiği 3d modelleme, animasyon programı.
an itibariyle çıkmış olan 23 şarkılık yeni mabel matiz albümü.çok sevilen son iki teklisi ya bu işler ne ve öyle kolaysa yıda albüme eklemesi çok yerinde olmuş.yeni şarkılarda genelde gayet güzel.tipik mabel matiz yorumu yine farklı ve orijinal.hangi şarkıların öne çıkacağını da dinledikçe göreceğiz artık.
yeni mabel matiz albümü. çok şarkı var sonuna kadar dinlemek mümkün değil. bölerek dinliyorum. güzel şarkılar var. fanları bayılacak kanımca.
mabel matiz'in yeni albümü, güney amerikada eski bir medeniyet, hamura kıvamını veren ürün, gavurca bir kadın adı, vs.
mabel'in albümündeki en dikkatimi çeken parçalar;

sarmaşık
a canım
boyalı da saçların
(bkz:fırtınadayım)
mendilimde kırmızım var

tabi fırtınadayım şarkısına da lgbti temalı bomba bir klip bekliyorum.
darkbear arkadaşıma katılıyor ve 'kendi dalımda dikenler mi açtın bana?' dediği'sarışın değil' adlı şarkıyı ve babama kırgın büyüyen şahsımin kalbimin penceresinde ben hakkındaki hakikati öğrenip gönlümü alsin diye babamın gelmesini beklememi simgelemesi vesilesiyle canımı acıtan 'pencereler önünde uyuya kaldım babamı beklerken ' dediği ' babamı beklerken' şarkısını, gelmedikçe de 'kazdikca büyüyor ah çukuru kalbimin' diyerek yarama tuz basan beslediğim umudumu gomecegim çukuru anlatan 'çukur' şarkısını ekliyorum.