mert güneri

ileride değerlenir

mert güneri, 16 temmuz 1985 tarihinde eskişehir’de doğmuştur. lise öğrenimini tamamladıktan sonra amerika’da houston üniversitesi, finans bölümünden mezun olmuştur.

yorumcu, yapımcı, söz ve beste yazarıdır. hayatı boyunca tutkulu bir müzik dinleyicisi olan ve müzikle derin bağlarını 14 yaşında ted ı̇stanbul kolejin’de okurken gitar çalmayı öğrenmeye başlayarak atan mert güneri, lisans eğitimini amerika’da bulunan university of houston’da finans alanında tamamlamıştır. burada bulunduğu zaman içerisinde, boş zamanlarını birçok söz ve beste yazmaya ayırarak geçirmiştir. yeteneğini küçük yaşlardan itibaren şiir, deneme ve kısa hikayeler yazmasına bağlamaktadır.

kendisine ilham kaynağı olarak bülent ortaçgil, feridun düzağaç, teoman’ın yanı sıra yabancı sanatçılardan cat stevens, pink floyd, led zeppelin gibi bir çok isim yer almaktadır. ı̇lham aldığı sanatçılar özellikle yazma ve yaratıcılık açısından oldukça önem taşıyor.

plak, antika eşyalar, tablo ve tahta oyuncaklara büyük bir ilgisi olan mert güneri, aynı zamanda şiir, deneme ve kısa hikayeler yazmaktadır.

uzun zamandır üzerinde titizlik ve dikkatle çalıştığı, yakın zamanda çıkarmaya hazırlandığı albümü öncesinde yaptığı yeni single çalışması “umrumda değil”, erato müzik etiketiyle 17 ekim’de, tüm dijital platformlarda müzik severlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.