metrobüs

ankaralılar müjde ! artık bizim de çok alakasız bir hatta sahip olduğumuz ulaşım hedesi. aşti - gölbaşı hattında hemde ne kadar gerekli değil mi ? konya yolunda bir şeridi kapatarak bahçelievlerden aştiye kadar olan kıç kadar yolu iyice kısaltıp trafiğin içine etmiştir aynı zamanda. bi de bizimki istanbullarınkinden daha kısa *
istanbul' a yağan son karla sınavı geçememiş toplu taşıma . yerine alternatifler konuşulmaya başlanmış . bunlardan risi beylikdüzü bakırköy hattının metroya çevrilmesiymiş .
bugün haliç köprüsü yan yolda meydana gelen trafik kazası nedeniyle bir süre aksamış ve sonucunda da 1000 i aşkın kişi zincirlikuyu durağında beklemek zorunda kalmıştır.
zincirlikuyu söğütlüçeşme arası metrobüsler pazar günleri iptal edilmiş. duraklarda insan karmaşası. sadece cevizlibağ söğütlüçeşme arası çalışıyor. tabi ara duraklarda metrobüsler full geldiği için binmek imkansız. daima millet daima hizmet dedikleri buydu demek ki!
gönülsüz katıldığımız gangbang mekanı. içeride öyle bir dayama ve dayatma mevcuttur ve öyle bir tren oluşur ki metrobüsün kendisinden uzundur.
bi cehennemin dibinde oturduğumdan ikinci bazen ilk durakta binerek yol boyu oturma keyfi * yaşayabildiğim toplu taşıma türü.
her binişimde bana "ooo aramıza yeni fordcular katılmış bebeyimler." dedirten ulaşım aracıdır.
kar kış olduğu zaman vatandaşı taşıyamayan, aksine vatandaşın taşıdığı istanbul ilindeki toplu taşıma aracıdır.
allah ona muhtaç etmesin,ama onsuz da bırakmasın dedirten toplu taşıma aracı.işe/okula gidiş dönüş saatlerinde insanı hayatından bezdirir.kalabalık üzerine insanların düşüncesiz davranışları da tuz biber eker.
avcılarda kaldığım dönemde okula gidip gelmek için kullandığım vasıta. ben senin her halini gördüm metrobüs ama tek halini sevdim. o da boşaldığın an çok tatlı oluyorsun metrobüs. 3 yıl düzenli olarak kullanan kişiye tapulu koltuk versinler kampanyası başlatılabilir.
insanları inceleme açısından yararlı bir toplu taşıma aracı. hem de çok yakından incelemek için, baya yakından.
şimdiden bıktırdı beni istanbul'da bu lanet araç. nereye düştüm ben diye dehşet içerisinde çevreme bakınıyorum çoğu zaman. mesela çantama dayayıp ileri geri hareketler yapan dayı. hangi tür acaba kendisi? neyle besleniyor, zeka seviyesi ne durumda?
ah nerde o adana'nın ferah 154'leri, 142'leri ve hatta 7c'leri... 7c'ye ferah dedim artık düşünün adanalılar.
herkesin biribirine sarıldığı mekan. sevgi otobüsü.
metresbüs de denebilir. ancak avcılarda şirin bir buluşma sonrası beni hızla söğütlüçeşmeye aktardığı için minnettarım kendilerine. tabi söğütlü çeşmede ne söğüt ne de çeşme vardı sadece mok kokuyordu...
aşırı kalabalık. metrobüslerin bu durumda olmasının sebebi istanbul nüfusu. artık bu şehir bu kadar nüfusu kaldıramıyor. sanırım istanbulun ulaşım çilesine tek çare metro. şu anki durumu gibi değil tabiki 2-3 kat olacak ve şehrin her noktasına çıkacak. metrobüsteki insanlar mutsuz, yorgun ve tahammülsüz çünkü tahammülleri kalmamış. ben 2010 yılında 2 ay temmuz ve agustos aylarında her gün söğütlüçeşme- yenibosna arasında kullandım. psikolojim bozuldu cidden. heryerim sıcaktan ve terlemekten isilik oldu. adamlar üzerinize terliyor, hiçbir yere tutunmadan gidebiliyorsunuz kalabalıktan.
belli saatler disinda rahat bir ulasim araci bana gore, trafikte bogulmaktan cok daha iyi. soyle de bir sey var; mesela avcilar uni duraginda ve zincirlikuyu duraginda vaktiniz varsa sira beklemek ve binip yer kapmak mantikli, koselerde durmak ya da korugun oldugu yere yaslanip yolculuk yapmak daha rahat. ara duraklarda binmek ise zulum, ozellikle mecidiyekoy, cevizlibag, yenibosna gibi kalabalik yerlerde.
metrodan önce hazırlık aşaması olacak diye, geçici süreyle açılan ama bu durumunun artık konuşulmadığı, bir garip toplu taşıma sistemi.
  • /
  • 4