metrobüs

evimin önüne 1 yıldır yapılmaya çalışılan çalışmalar bütünü. bitse de binsek.
istanbulu trafik açısından ve bayağ bi dertten kurtaran , 7/24 hizmet veren toplu taşıma aracı.
güzel bir çalışmadır. evveliyat itibariyle özel araç sahipleri, toplu taşıma araçlarında heder olan insanların yanından geçip giderken şimdi metrobüs sayesinde iş tam tersine dönmüştür. e-5 de trafik olduğu halde insanlar hemde toplu taşıma aracıyla daha kısa sürede istedikleri yere ulaşabilmektedir. eksikleri vardır. özellikle sabah ve akşam saatlerindeki yoğunluk, en çok işe yaraması gereken saatte nedir bu sıkıntı dedirtmektedir.
e-5 ten kopardığı gaspettiği parçalarla arac trafigini aslında çıldırtma noktasına getiren, araçların alımında trilyonlarca yolsuzluk yapıldığı iddia edilen yüzyılın kazma projesi.
su metrobüste koltukta oturanlarin ayakta duranlari çekememesini anlamiyorum lan oturuyorsun daha ne , biz ayaktayız tabi sağa sola devrilip arada sana çarpicaz. *
neden otobüs?? o kadar yol ayrılmış vesaire. neden raylı sistem değil?
yılmaz özdilin metrobüsle ilgili yazısı(bindik bi alamete) aydınlatıcı olabilir, yapım süreci ile ilgili.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/13640647.asp
http://www.facebook.com/photo.php?v=292972997411012
ikili mücadelenin en az bir futbol karşılaşmasında olduğu kadar bulunduğu araç. dirsek atma, yumruk, cekme, itme ne ararsan var. kapı önüne bi hakem koysak kırmızı kartlar havada uçuşur.
her gün binmek zorunda kaldığım, çok sevmesem de katlanmak zorunda olduğum ulaşım aracı.
güvensizler adı altında amatör bir grubun sinir bozucu ama keyifli, punk türünde icra edilmiş bir şarkısı.
gun ortasi, ise gidiş dönüş saatlerinde kullanmayan "ama çok güzel araç harika mükemmel" diyen tipleri, ise gidiş dönüş saatlerinde görmek isteriz.
45 dakika önce bozulması nedeniylee 20 dakika yürümeme sebeb olan alett
vatan şaşmaz da metrobüs için reklam çekmiş. metrobüste sıkış sıkış giderken tek gözümle izlemeye çalışmıştım. reklamda metrobüs bomboştu binerken şöferle selamlaşıyordu, gazete okuyordu falan. ama hangi ülkede çekilmiş pek anlayamadım, camileri, boğazı falan vardı reklam çekilen yerin.
istanbul'da yaşayanlar ya da hiç olmadı şehr-i şehir'e yolu düşenler bir şekilde görmüşlerdir bu ömür törpüsü "toplu" taşıma aracını. toplu kelimesini tırnak içine aldım. adının hakkını veriyor cidden.

bunun için bir reklam yapmış harikuleyt istanbul büyükşehir belediyesi. reklamda da türk televizyon ve sinema ve görsel sanatlar ve reklamcılık dünyasının jönü, seksiliğin kitabını yazmış, türk kızları ve dahi erkeklerinin rüyalarını süsleyen vatan şaşmaz'ı oynatmışlar.
buraya kadar sorun yok. bir belediye, "insanları" için hizmete soktuğu bir "güzel"liğin elbette ki reklamını yapabilir.

reklama izleyin önce:
http://kisalt.com/27i


bu ne lan? vatan şaşmaz sanki metrobüsü zimmetine geçirmiş. var mı böyle bir şey olum? elini kolunu sallaya sallaya, midpoint'te ekspresso içmeye gidiyormuş gibi metrobüse binebilen var mı len koooskocaaa istanbul'da?

"taşşak geçmek" diye bir deyimimiz var ya hani... işte onun beden bulmuş hali bu reklam. adamlar açık açık "sevgili istanbullular. naber? biz iyiyiz. çok iyiyiz. o kadar iyiyiz ki bir reklam filmi çektik metrobüs ile ilgili. çok güzel taşşak geçtik sizle ha. izleyin olum. biz çok güldük izlerken." demişler. istanbullu da kalkmış "kadir baba çok yaşa!" demiş. aferin.
neyse ki orjinal halini yansıtmışlar.

hayrettin olaya çok güzel parmak atmış.
fortlanmadan inilmeyen güzel toplu taşıma aracıdır.
kızoğlan kız binen bir bayanın en az 3 çocukla inebileceği ulaşım aracı... en az 3 çocuk başbakanımızı dinleyelim...
  • /
  • 4