metrobüs

evimin önüne 1 yıldır yapılmaya çalışılan çalışmalar bütünü. bitse de binsek.
istanbulu trafik açısından ve bayağ bi dertten kurtaran , 7/24 hizmet veren toplu taşıma aracı.
güzel bir çalışmadır. evveliyat itibariyle özel araç sahipleri, toplu taşıma araçlarında heder olan insanların yanından geçip giderken şimdi metrobüs sayesinde iş tam tersine dönmüştür. e-5 de trafik olduğu halde insanlar hemde toplu taşıma aracıyla daha kısa sürede istedikleri yere ulaşabilmektedir. eksikleri vardır. özellikle sabah ve akşam saatlerindeki yoğunluk, en çok işe yaraması gereken saatte nedir bu sıkıntı dedirtmektedir.
e-5 ten kopardığı gaspettiği parçalarla arac trafigini aslında çıldırtma noktasına getiren, araçların alımında trilyonlarca yolsuzluk yapıldığı iddia edilen yüzyılın kazma projesi.
su metrobüste koltukta oturanlarin ayakta duranlari çekememesini anlamiyorum lan oturuyorsun daha ne , biz ayaktayız tabi sağa sola devrilip arada sana çarpicaz. *
teyzelerin yer kapmak için (boş olsa bile) birbirini ezip geçtiği, toplu taşıma aracı. gerçi gençleri de eziyorlar o ayrı bir konu. ama işlerini çok profesyonel yapıyorlar o daha da ayrı bir konu.
neden otobüs?? o kadar yol ayrılmış vesaire. neden raylı sistem değil?
yılmaz özdilin metrobüsle ilgili yazısı(bindik bi alamete) aydınlatıcı olabilir, yapım süreci ile ilgili.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/13640647.asp
ikili mücadelenin en az bir futbol karşılaşmasında olduğu kadar bulunduğu araç. dirsek atma, yumruk, cekme, itme ne ararsan var. kapı önüne bi hakem koysak kırmızı kartlar havada uçuşur.
bugün itibariyle beylikdüzü ayağının artık açılmasını istediğim ulaşım sistemidir, çünkü avcılardan sonrası hiç çekilmiyor diye düşünüyorum. *
her gün binmek zorunda kaldığım, çok sevmesem de katlanmak zorunda olduğum ulaşım aracı.
güvensizler adı altında amatör bir grubun sinir bozucu ama keyifli, punk türünde icra edilmiş bir şarkısı.
bugün 1-2 saat karın yağmasıyla felç olan hatta bir süre çalışmayan toplu taşıma aracı.
gun ortasi, ise gidiş dönüş saatlerinde kullanmayan "ama çok güzel araç harika mükemmel" diyen tipleri, ise gidiş dönüş saatlerinde görmek isteriz.
45 dakika önce bozulması nedeniylee 20 dakika yürümeme sebeb olan alett
haremlik selamlık uygulamasına geçilecek olan taşıma aracı..
http://www.saadet-istanbul.org.tr/haber/basin-aciklamasi-istanbula-pembe-metrobus
iett tarafından yapılan son reklam filmine göre bırakın istanbul'u türkiye'yi dünyanın en konforlu ulaşım aracı. istanbulda ilk durak harici binmenin inmenin imkanının olmadığı süper fikir.
vatan şaşmaz da metrobüs için reklam çekmiş. metrobüste sıkış sıkış giderken tek gözümle izlemeye çalışmıştım. reklamda metrobüs bomboştu binerken şöferle selamlaşıyordu, gazete okuyordu falan. ama hangi ülkede çekilmiş pek anlayamadım, camileri, boğazı falan vardı reklam çekilen yerin.
  • /
  • 4