msnden selam verildiğinde durumunu meşgule alan insan modeli

tanım başlığın içindedir. evet msn de çevrimiçi olan bünyenin selam verildiği anda durumunu meşgule almasıdır. tabi bu durum dışarda, çevrimdışı görün gibi de değişiklikleri tetikleyebilir. farkı manalar çıkarılabilir. karşı bünyeye küfür etkisi yaratır çoğu zaman.

(bkz: bi siktir git çay koy)
(bkz: ışın hızıyla bi siktirip gider misin)
sebebi bazen kötü niyet değilde msn ileti seslerini duymamak için olabilir.
yanlış anlamaya, anlaşılmaya sebep olabilecek durum.
sizi sallamadığına işaret eder. bunu size söyleyecek anlatabilecek kabiliyete sahip değildir. dedikodu kumkuması olma ihtimali yüksektir. bu davranışı sergileyen kişinin maruz kaldığındaki serzenişidir bir nevi. bir çoğumuz bu davranışı ister istemez gerçekleştirmiş olabiliriz ama allah elimize yüzümüze bulaştırmasın inşallah.
msn de telefon gibi bir özgürlük mekanıdır. kimse kimseye hesap vermek zorunda da değildir. biri selam deyince meşgula çeviriyorsa kendini ya inanır birşey demezsin yada siktir çekersin. hepsi bu.
manası gayet net bir tavırdır zannımca
kabaca; terbiyesizlik (yoksa resmen oruspuluk)
online oyun oynayan ve alt+tab yapan insan modelidir.
eğer olay oluşan sesi engellemek için ise ki zaten konuşmaya devam ediyorsa sorun değildir,ama cevap vermiyorsa ve bunu üç dört kereden fazla yapmaya başlamışsa hemen silerim bu kişiyi listemden, zaten meşgulde olan birine sittin sene mecbur kalmadığım sürece yazmam* o da ayrı bir konu.
artık msn nin gittikçe gözden düşmesi ve kullanıcı sayısının hızla azalması sebebiyle tedavülden kalkmaya yakın insan modelidir.
http://ayisozluk.com/lnk/ae34e2 *
birdahakine selam verilmemesini gerektiren insan.
yerini skypeta görünmez olan adama devretmiştir.
bu başlık açıldığına göre hala msn den chat yapanlar var demektir..tüylerim ürperdi.
(bkz: meseene mi kaldı ayol)

edit: tabi başlık eski. bunu saymıyorum. yeniden oynayalım. *

hayattan ve insanlardan bıkmış hayvan olma olasılığı yüksek varlık.
  • /
  • 2