neden evlenmiyorsun

cevabını "boyu boyuma huyu huyuma erkeği bulunca elbette evleneceğim, yasalar falan da malum, ben ve çevrem buna hazır ama belki de türkiye hazır değil cnm yha." şeklinde verdiğim soru.

o değil de sırf bu soruyu sormak için önüme atlayıp selam verenler var. sanırsın bu suali iğdiş etmese o an ölecek hığamınağ. kasıtlı bir altmetin sezince yanıtım " eşeğin zikinden dolayı evlenmiyorum." oluyor. evlilik meraklıları tarafından bir şeylere zorlanmak zorunda bırakılmak; sanırım yaşadığım en ehliyetsiz cehalet örneği.
" neden evleneyim? " sorusu cevap niteliğinde.
çünkü evliliğe inanmıyorum, günümüzde herkesin teknik olarak evlilik diye bildiği kuruma inanmıyorum daha doğrusu, çünkü benim gözümde bu bir sözleşmeden öteye gitmiyor. ha artıları yok mu? var tabi. yarın bir gün size bir şey olduğunda birtakım haklar bakımından eşe imkan tanınması evet güzel. benim kabul edemediğim ve toplumumuzun bayıldığı evlilik anlayışı ise el ele gezdik, 4535353 yıl oldu, evlenelim ve legalize bir şekilde sevişelim anlayışı. zaten bir insanı seviyorsanız onu seviyorsunuzdur, bunu kanıtlamak için böyle bir şeye ihtiyacınız yok. hele de o insana sadıksanız zaten gerisi hikaye, alt tarafı bir imza. 1,5-2 yıldan fazla çıkan kiminle konuşsam "biz zaten evli gibiyiz" yorumunu alıyorum çünkü sanırım bir şekilde o sevgi-aşk ne ise oraya kanalize oluyor. hele de böyle olup aynı evde yaşayan sevgililerin evli hayatından neredeyse hiçbir farkı yok bence.

ha bir de türkiye'de gay düğünü yapılabilmesi(?)ni geçtim, oldu ki yapıldı kim gelip de altın takacak arkadaşlar? düğün olayını çok desteklemiyorum çünkü insanları beslemek ve zoraki halay ve türevlerinden başka bir eylem değil aslında. açıkcası evlenmenin benim gözümdeki en tutarlı yanı hayatınız boyunca taktığınız altınların, paraların geri dönmesi. işin ucunda takı töreni yoksa ben de yokum açıkcası.
eş dost akrabalardan otuzunu geçtikten sonra en çok duyulan sorudur .hazırlıklısınızdır,münasip bir cevabı alıp soranın bi tarafına sokmak hiçte zor olmaz ama tamda seviştikten sonra kendiniz gibi eşcinsel olan birinden duyunca ne diyeceğinizi şaşırıyorsunuz yaşadığınız ülkeden defolup gitme isteği iki kat daha artıyor.
çirkinim lan ne yapayım
sanırım kedileriyle yasayarak yaslanicam sessizce evde ..ölcem kedilerim ac kalınca da beni yiyecek !


balkona çıkıp gel beni all diye bagirasim geldi korktum ha !