odtü

son zamanlarda pek çok üniversiteli gence "keşke odtülü olsaydım" dedirten bilim yuvası.
eylül ayında bünyesine katılacağım güzide okul.
- yüzakımız.
- gerçek üniversite olabilmeyi başarmış birkaç değerimizden biri.
- bilim ile siyasetin, topluma ve sorunlarına sahip çıkma düzleminde birbirinden kopartılamayacağını defalarca kanıtlamış güzide kurum.
- aydınlatmayı kendine görev bilen cesur aydınların mekanı.
- gezi direnişi nin ve yerleşkeden zorla geçirtilen yol için kesilen ağaçları koruma eyleminin onurlu eylemcilerinin okulu.
- cumhuriyet yurttaşlığına, muhalif görüşlere, sol görüşlere ve aydınlanmacı osmanlı geleneğine düşman olan tüm zihniyetlerin düşman olduğu kurum.
- öğrencilerine ve hocalarına bin selam edilesi anadolu yuvası.
kökleşmiş geleneklerine, oturmuş teamüllerine, bilimsel eserlerine, yıldırılamayan direniş ruhuna, yakışıklı öğrencilerine ve hocalarına vurulduğum bir kurumdur!
bu memleketin çelişkili doğasının tipik bir örneğidir! dünya standartlarında başarılara ve öncülüklere imza atan bir üniversitemizdir!
şimdi, nasıl oluyor da odtü ile akp aynı topraklarda yetişebiliyor? diye haykırmadan duramaz insan.

(bkz: ateistler bunu da açıklasın)
öğrencisi ile, akademisyeni ile, kkm`deki etkinlikleri ile, robot günleri ile, sosyoloji kulübü ile, kampüsünde barındırdığı çatı isimli cafe`si ile * ülkenin öncü üniversitesi.
an itibariyle tüm patikaları ve yolları kayak pistine dönmüş cağnım okulum. manzaranın güzelliği insanı bi hoş etse de yürümek insanı öldürüyor. ha -5 derece havanın da sıcak olduğunu düşünmeye başlıyorsunuz biraz zaman geçince. (bkz: -10ları görmek)

öğrencisi olmaktan utandığım üniversite.

afedersiniz sıçayım ben böyle okula. geçen sene mezun olmuş olan arkadaşlarımın yarısından fazla şey biliyorum, hoca egosuna çalışmıyorum diye hala mezun olmaya kasıyorum. ama gerçekten hak vermek lazım bazı hocalarımız saolsun onlar olmasa yavşaklık ve dalkavukluk konularında hiçbir şey bilmeden mezun olurduk...

edit: tamam biraz abartmış olabilirim ama sinirli anıma denk geldi herhal*. çok güzel yanları da var tabi, kampüsü falan mis gibi mesela.
tatilin bitmesine daha günler varken burnumda tüten canım okulum.
mart ayından itibaren haftada 1 günümü şehirlerarası yollarla gel git yapaa yapaaağğ geçireceğim okul.
çok heyecanlıyım sevim.
orta ve doğunun ayrı yazıldığı üniversite. nitekim o yüzden odtü. otü ya da ortü değil.
(bkz: orta doğu teknik üniversitesi )
türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biridir.üniversiteye girdiğim yıl puanı yüksek diye yazmamıştım,dolayısıyla okumak kısmet olmadı.ama odtü'de okuyamamak ta içimde bir uktedir.
ülkemize yapılan siber saldırılara karşı savunmasız oluşumuzun tek sebebidir..*

binali yıldırım beyfendinin açıklaması.. (bkz: ay dur gülüyorum sonra konuşalım)

http://www.ensonhaber.com/binali-yildiri...
insan, cumhuriyet ve solcu düşmanı katil-dinci-soyguncu kadroların hedefindeki bilim ve aydın yuvası.
sanki namaz kılanlara karşı bir saldırı varmış gibi gündem saptırarak katillik yapmayı planlıyorlar...
oysa tepki gösterilen şey namaz kılınması değildi; ışid sempatizanı kitlenin mescit dışında yaptığı gövde gösterisiydi....
son dönemde baya baya üzerine oynanan üniversite. odtü'ye en az 4 üniversite sığar diyen başbakan yardımcılarından tutun da, odtü kapansın yerine üniversite açılsın diyen üniversite dekanlarına kadar bir çok iktidar yalakası tipin kendilerince savaş açtıkları ülkenin en değerli üniversitelerinden biridir.
haftada 3-5 saat okulda kalıyor olmak oldukça harika, o atmosferi gerçekten farklı. kendi üniversitem ile kıyasladığımda arasında uçurumlar var. bu okulda hala ankara'nın eski nostaljik yıllarına gidebilirsiniz..

mezunlarının çekeceği var, bu ülke onları hazmedemez, ülke standartlarının üstünde bir kafaya sahip oldukları aşikar.
bir bilkent, boğaziçi olmayan kalite üniversite. boğaziçi ve bilkent'in amerikanvari eğitimi ile, ankara üniversitesi'nin halktan anadolulu ögrencilerinin karışımı bir şeyler.
an itibariyle, karla kaplı bir orman içinde harika görünen okul.
olası ışid saldırısı yüzünden güvenlik önlemlerini arttırmış okuldur. derslerde bile hocalara bir endişe hakim. bazı hocalar dersler de öğrencilere gözlerini dört açmalarını falan tembihliyor. zaten okula arkadaşlarımızı da alamıyoruz artık. sadece akrabalar.
  • /
  • 2