odtü

haftada 3-5 saat okulda kalıyor olmak oldukça harika, o atmosferi gerçekten farklı. kendi üniversitem ile kıyasladığımda arasında uçurumlar var. bu okulda hala ankara'nın eski nostaljik yıllarına gidebilirsiniz..

mezunlarının çekeceği var, bu ülke onları hazmedemez, ülke standartlarının üstünde bir kafaya sahip oldukları aşikar.
bir bilkent, boğaziçi olmayan kalite üniversite. boğaziçi ve bilkent'in amerikanvari eğitimi ile, ankara üniversitesi'nin halktan anadolulu ögrencilerinin karışımı bir şeyler.
an itibariyle, karla kaplı bir orman içinde harika görünen okul.
olası ışid saldırısı yüzünden güvenlik önlemlerini arttırmış okuldur. derslerde bile hocalara bir endişe hakim. bazı hocalar dersler de öğrencilere gözlerini dört açmalarını falan tembihliyor. zaten okula arkadaşlarımızı da alamıyoruz artık. sadece akrabalar.
üniversite yönetimi, öğrencilerin cinsiyetsiz tuvalet talebine "haber yapmayın" diyerek yanıt veriyormuş.
we're metuians hocam, we can change the world..
melike ve batu diye manyak iki arkadaşımın mimarlık okuduğu okul. valla sürekli eğlencede alışverişte şurda burdalar. okulun ve bölümün kolay olduğunu da söylüyorlar. ya fazla zekiler ya da yalan söylüyorlar.
en iyi okullardan. şimdi odtü mezunu olmak gibisi var mı? gerek eğitimi gerek donanımı yönünden dünya çapında bir eğitim yuvası. şahsen buradan mezun olmayı çok isterdim.
2017 mezuniyet töreninde yine pankart şov varmış.

https://photos.google.com/share/AF1QipOW...
türkiye'nin en iyi ikinci okulu.
odtü nar kadın dayanışması’nın pride isimli lgbti temalı film gösterimi elektrik kesilerek rektörlük tarafından engellenmeye çalışılmış. aslında bilseler film o kadar tatlı, yapıcı, ayrımcılığa uğramış olan işçileri ve eşcinselleri bir araya getiren, mücadele ile nelerin elde edilebileceğini gösteren muazzam bir filmdir. bir kere izleseler geçecek aslında.

https://asdi-lgbti.com/2017/11/25/odtu-n...
mezuniyet törenleri olaylı geçer. hazırlanan pankartlar da gündem olur genelde. lgbti etkinliklerini sansürleyen ve engelleyen rektör verşan kök'e de odtü lgbti üyeleri gökkuşağı bayraklarıyla ve pankartlarıyla tepki gösterdiler.

son mezuniyet töreninde protesto edilen rektör çok rahatsız olmuş sanırsam. şimdi de dekanlıklar onur yürüyüşü ve lgbti etkinliklerine katılan öğrencilerine valiliğin yasağını hatırlatarak soruşturma başlatmışlar.

https://asdi-lgbti.com/2018/08/06/odtude...
  • /
  • 2