odtü

olası ışid saldırısı yüzünden güvenlik önlemlerini arttırmış okuldur. derslerde bile hocalara bir endişe hakim. bazı hocalar dersler de öğrencilere gözlerini dört açmalarını falan tembihliyor. zaten okula arkadaşlarımızı da alamıyoruz artık. sadece akrabalar.
üniversite yönetimi, öğrencilerin cinsiyetsiz tuvalet talebine "haber yapmayın" diyerek yanıt veriyormuş.
we're metuians hocam, we can change the world..
melike ve batu diye manyak iki arkadaşımın mimarlık okuduğu okul. valla sürekli eğlencede alışverişte şurda burdalar. okulun ve bölümün kolay olduğunu da söylüyorlar. ya fazla zekiler ya da yalan söylüyorlar.
en iyi okullardan. şimdi odtü mezunu olmak gibisi var mı? gerek eğitimi gerek donanımı yönünden dünya çapında bir eğitim yuvası. şahsen buradan mezun olmayı çok isterdim.
2017 mezuniyet töreninde yine pankart şov varmış.

https://photos.google.com/share/AF1QipOW...
türkiye'nin en iyi ikinci okulu.
odtü nar kadın dayanışması’nın pride isimli lgbti temalı film gösterimi elektrik kesilerek rektörlük tarafından engellenmeye çalışılmış. aslında bilseler film o kadar tatlı, yapıcı, ayrımcılığa uğramış olan işçileri ve eşcinselleri bir araya getiren, mücadele ile nelerin elde edilebileceğini gösteren muazzam bir filmdir. bir kere izleseler geçecek aslında.

https://asdi-lgbti.com/2017/11/25/odtu-n...
mezuniyet törenleri olaylı geçer. hazırlanan pankartlar da gündem olur genelde. lgbti etkinliklerini sansürleyen ve engelleyen rektör verşan kök'e de odtü lgbti üyeleri gökkuşağı bayraklarıyla ve pankartlarıyla tepki gösterdiler.
son mezuniyet töreninde protesto edilen rektör çok rahatsız olmuş sanırsam. şimdi de dekanlıklar onur yürüyüşü ve lgbti etkinliklerine katılan öğrencilerine valiliğin yasağını hatırlatarak soruşturma başlatmışlar.

https://asdi-lgbti.com/2018/08/06/odtude...
32 yıldır yapılan bahar şenliği bu yıl rektörlüğün "üniversitemizin mevcut teknik ve idari olanakları ile gerçekleştirilmesi mümkün olmadığından” ifadeleriyle iptal edilmesi istenmiş.

kamuoyu oluşturmak böyle bir şey onurlu sanatçılar ücret talep etmeden hatta ses ışık sistemlerini kendileri getirip kurmayı teklif ederek şenliğin yapılmasını talep etmiş bakalım rektör efendi geri adım atacak mı.
verşan hoca için göreve geldiğinden beri aldığı kararlar yüzünden "rektörlük" süreci zehir olmuştur..
odtü tarihinde ilk olarak seçimlerde aldığı oy sayısı en yüksek olmayan "atama" rektör olması hükümetin adamı olduğunu daha ilk günden karşımıza çıkarttı..
üzücü bir şekilde bu yıl gerçekleşmesi için yapılan görüşmelerde, devrim stadının "teknik sebeplerle" yapılamayacağını alternatifi olarak kkm otoparkının önerildiğini, öğrenci topluluklarının da konuya itiraz etmesi üzerine şenliklerin iptal edildiğini öğrendik..
odtü ormanında yapılan haksız rant yolları, cinsiyetsiz tuvalet kavgaları, mezuniyet çalkantıları ve şimdi de tüm öğrencileri karşısına aldıracak şenlik kararı, verşan hocanın hiç bir şekilde öğrenciler ve akademisyenlerle barınamayacağını bir kere daha gösterdi..
geçenlerde mail listelerinde dolanan bir hikaye de şu şekilde, tübitak'ın çeşitli bilimsel ödüllerinden birisi için başvurusunu yapıp, rektörlük onayını almak üzere rektörlük makamına yönlendien bir hocamız, ödülünü almak için beştepeye gitmezseniz başvurunuzu onaylamıyorum şeklinde açık bir tehditle karşı karşıya gelmiştir..
yaşanan bu tür keyfi uygulamalar, üniversiteyi üniversite yapan, öğrenci, akademik ve idari personel bütünlüğünde her üç cephede de kaybetmenize sebep olacaktır hocam..
ha önümüzdeki rektörlük seçimleri* sonucunda yine seçilmezsiniz ama atanırsanız da yine tüm görev sürenizi okulun içinde hiç görünmeden sadece rektörlük ofisine gizlice girip gizlice çıkarak sürdüreceksiniz..
konu ile ilgili olarak verşan hocanın sözcü gazetesine gönderdiği mesaj: https://www.evrensel.net/haber/377516/od...

sefer selvi'nin konuyla ilgili karikatürü:
  • /
  • 2