olacak o kadar

1986 yılından bu yana levent kırca, oya başar ve ekibinin ortaya çıkardığı güldüren, güldürürken düşündüren, düşündürürken eleştiren muazzam tv programı.
levent kırca
ın mevlüt ustaaaaaa tuzz getürrrrrr...yusuf yusuf ustaaaaaaaaaa ve ben sarhoş değilim replikleriyle unutamadıklarımın arasındadır.
bir çok gey, lezbiyen ve hatta trans bireyin çalışma şansına eriştiği televizyon yapımı. oya başar gibi geylerin en yakın dostu olan kişi sayesinde bunca şey olmuştur elbet. kaldı ki oya başar ve levent kırca bundan birşey kaybetmemiş, tersine varlıklarına varlık katmışlardır. oya başar şimdi yeniköy'de denize sıfır yalısında olacak o kadar programı sayesinde oturmaktadır.
türkiye tv tarihinin en cesur, en beğenilen ve en traji-komik mizahi hiciv eserlerinden biri idi.
çocukluğumda ve ilk gençliğimde gülmekten karnıma ağrılar girerdi.tv tarihinde ve anılarımızdaki yeri özeldir.galiba kırca yeniden başlamak istiyor.ama artık halk doydu malesef.ben de eskisi kadar gülmem sanırım.
nebalet, küçük hüsamettin, bestami, sarhoş gibi belli başlı tiplemeleri olan ülkemizdeki siyasi hoşgörüsüzlüğün bir örneği olarak tv'lerde göremediğimiz komedi hiciv programı.
çocukluğumdan beri gördüğüm her fırsatta izlediğim ince mizah anlayışlı televizyon programı. levent kırca her seferinde düşündürmeyi ve ağlanacak halimize gülmeyi başarmıştır.
zamanında bu programda bir trans bireye de rol verilmişti. o zaman alay için yapıldığını düşünürdüm ama şimdi çok takdir ediyorum levent kırca'yı.
şimdiki medya ve tv programlarını düşündüğümüzde baya cesur işlere imza atmış dediğim levent kırca/oya başar işbirliği. hükümetin sınırsızca komedi unsurları ile eleştirilmesi şu anda inanılır gibi geliyor. bir zamanlar ne kadar da istediklerini söyleyebiliyormuş sanatçılar diyorum. emek de varmış o zaman. hani şu sinema olan, tarih kokan, yıkılmaması uğruna ne uğraşlar verilen emek.
son zamanlarında, politik gönderme kastığından, abarttığından pek tadı kalmamıştı ama türk halkının zihnine politik mizahi bir hayli soktu, zamanında bir transında rol alması takdire şayan, ayrıca jenerik müziği de çok çabuk dile dolanan cinsten