onur yürüyüşünde iki kadının çırılçıplak soyunması

katılmayan ya da desteklemeyenlere gün doğmasına vesile haber. koskoca şiddet gösterisi pardon yürüyüşün içinden sen bunu çek çıkar, altına da ahlak başlıklı yorumlar yap. zaten başımıza ne geliyorsa şu bitmez ahlakçılığımızdan geliyor. olayı biraz daha deşsek orada kadınsı, fazla renkli, fazla iddialı giyinen erkeklerin de bizden olmadığını kolayca söyleriz. ne de olsa kendini gizlemeyi başaran, kapalı kapılar arkasında her tür haltı yiyenler yine her zamanki gibi olaydan en az yara alanlar. daha yürüyüş öncesi cafede toplanmışken gaza maruz kalıp istiklale çıkamadık, millet aralıksız şiddete maruz kaldı. bu şiddete fazla ses çıkarmayıp toplumsal ahlak bıdı bıdı yapmak da ancak namuslu rolü oynamaktır. elinde bayrak olması bile gaz yemeni sağlarken; yani eşcinsel olman şiddete maruz kalman, varlığını göstermemen için yeterliyken, bu kadar ikiyüzlü bir topluma iyi bir tokat olmuştur. yasakları delebilmek her zaman en büyük arzulardan biridir, sen birini kabuğuna ittikçe o da açılır saçılır. ama iki gün sonra onları da unutur bu toplum linç sonrası, ne de olsa eşcinseller ya. yürüyüşten elde kalana bak; iki kadının soyunması.
bu fikri topluluğa atılmış en büyük bomba oldu.
varolan nefret söylemlerini arttırdı, duygusal olan ilişki türü tamamen seks menşeili olarak tanıtıldı.

olmadı, olmamalıydı,

milyonların hakkını gasptır.
özgürlüğü yanlış anlamış insanların eylemidir. savunulacak yeri yoktur. eşcinsellerin savaşı sokakta çıplak istediğini yapabilmek için değildir. orantısız şiddete maruz kalmak bunu gerektirmez, gerektirmemelidir. keşke olmasaydı.
batı toplumlarının çoğunda bu tür eylemler hatta daha da ötesi yapılıyor ama türkiye henüz o noktada değil maalesef.
bana göre zarar vermiştir; lgbt bireyleri dışlayan yoz zihniyetin eline malzeme olmuştur.

tanım: yeterince düşünülmeden yapılmış sansasyonel bir eylem.
daha önce bir entryde daha dile getirmiştim. onur yürüyüşüne katılan kitleyi göze alınca onursuz insanların onur adı altında yaptıkları yürüyüş. her türlü iğrençliğe şahit olabileceğiniz bir ortam. soyunarak neyi savunmaya çalıştılar merak edilesi. bunları alkışlayanların ve göz yumanların amacı neydi?
buram buram köy peyniri, tarhana kokan başlık.
türkiye'deki lgbti+ karşıtı nefretin sorumluluğunun sözlükteki lgbti+'lar tarafından lgbti+'lara atıldığı ve asıl faillerin -bilerek ya da bilmeyerek- aklandığı başlık.
benim bedenim, senin ahlakinin tahakkumune boyun egmeyecek mesaji vermislerdir. bunu anlamadiysaniz, azicik sosyal bilim okuyabilirsiniz ya da kurani kerimden kafirun suresini iyi okuyun da insanlari rahat birakin.

sana ne!
sen de yuruyusunu carsafla yaparsin.
bu iki kadını savunan tiplerin flörtleri veya partnerleri yürüyüşte veya bir lgbt ortamında yada yönelimlerine göre bir ortama sokalım soyunsunlarda etki tepki görelim. bu ileri görüşlerinizin sonunu biraz merak ettim.
bunları savunanlar gerçek prideçıları karalamış oluyorlar. vazgeçilmesi gerek bu sapkın hareketlerden
  • /
  • 2