ramazan linçleri

ilk günden açılış yapılmıştır. yer neresi derseniz tabiki erzurum.

bir kadın kapalı alanda sigara içemediği için bina dışına çıkıyor, tabi erzurumda herkes oruçlu olduğu için kadın uyarılıyor "burada sigara içme" deniyor. sonra polis falan işte.

http://haber.sol.org.tr/video/gericiler-gorev-basinda-ramazanin-ilk-sigara-iciyorsun-saldirisi-erzurumdan-119994
yobaz eseri linçtir.sen oruçsun diye cümle alem sana kul köle değil.orucun diğer önemi de sabırı öğrenmektir.sen sigara içen birini görüp ona saldırıyorsan o orucun bi faydası yok.eşeğide akşama kadar bağlayıp aç bıraksan oda oruç tutar.
sıradan erzurum insanı işte.bir şehirin insanları bu kadarmı hayvanla eşdeğer olur.cahil,yobaz,muhafakar geçinen sapıkların memleketi.bu boktan coğrafyanın dünyaya katkısı sıfır.ramazan da dindar geçinir ama o oruçlu ağızlarıyla üniversite öğrencisi kızlara laf atar,onları orospu yerine koyar.
ağzını şivesini siktiğimin köylüsü krosu.anasından dahi tahrik olan sapık.
o lanet olasıca şekilci kafalarımızdan kaynaklıdır. güya dinde ibadet gizli yaşanır ve sadece kullarla allah arasındadır. ama nedense herkes dini kimliğinin ve yaptığı ibadetlerin altını çizip karşılığında da saygı görmeyi bekler. ezan okununca konserin kesilmesi, oruç tutan birileri var diye dışarda yemek yenmemesi falan. çok üzgünüm de siz ibadet ederken hayat devam ediyor. ikisi ayrı ayrı yaşanmıyor. insanlar ramazanda ister içki içer, ister tatile gider, ister sigara içer. ama bunlara tepki gösterenlere sorsan; '' oruç gerginliği '' teşhisiyle açıklarlar durumlarını. nefsine bu anlamda da hükmedemiyorsan tutma.
neyseki alkol almamış, laf atmadan beterini yaparlardı herhalde, tecavüz edip yakarlardı yaratıklar, müslümanlıkları bu kadar
istanbul üniversitesi öğrencisi kaldığı vakıf yurdunda oruç tutmadığı için linç edilmiş. durmaksızın devam eden linçlerimiz var.

http://haber.sol.org.tr/turkiye/yurtta-oruc-dayagi-120337