ramen

bir nevi uzakdoğu fast-food u.
ingilizceye noodle yani erişte olarak çevrilmiş olmasına rağmen, içine katılan bir sürü zımbırtıyla lezzetli sulu makarna gibi birşeydir.
bir şekilde abd falan görmüş tüm tikiler "ıyyy, fakirliğin tescili, dibe vurmuşların yiyeceği" gibi tanımlasalar da, uzakdoğuda yapılan ramen, bağımlılık yapacak kadar lezzetlidir. içinde bütün karidesler, mantar, ne olduğunu bilmediğiniz ve sormaya da cesaret edemeyeceğiniz şeylerle daha da lezzetli hale gelir. bizdeki kumpirciler gibi içine istediğiniz kadar malzeme koydurabilirsiniz.
hazır satılanları ise uzakdoğudaki herhangi bir markette 25 kuruşa alabilirsiniz. aynı lezzeti vermez ama, bir su ısıtıcınız varsa hayatta aç kalmazsınız.
yıllar önce taksimde wagamama da korka korka denediğim, sonradan deliler gibi tükettiğim mükemmel ötesi bir yiyecek. aslında bildiğin erişte ama tadı daha güzel.
naruto ile hayatıma girdi bu yiyecek ötesi şey. sonra da çıkmak bilmedi.

adamakıllı ramen bulamadıysanız en yakın migros a yönelin derim (hıhım, migros tan reklam aldım. bu entry için 10 milyon dolar ödeyecekler) migros ta hazırı satılmakta kung fu ramen adında. kaba, sıcak su ekleyip birkaç dakika bekledikten sonra zevkle yiyebilirsiniz. afiyet olsun. suyuna da ekmek banmayı unutmayın. mis!
onca yıl* hazır makarna diye tüketim bu 25 kuruşluk olanları meğer ramenmiş vay anasını ufkum genişledi mnskym.
yanına en çok yakışan şey edamamedir
az önce barbunyayla yan yana gördüğüm ve üzerine limon sıkıverdiğim, bağımlısı olduğum yiyecek. işte bunlar hep kafa karışması.