sakalları kızıl çıkan erkekler

benim bu. ailemde kızıl var ama çıkana kadar böyle bir şeyin olabileceğini hiç düşünmüyordum. bir görüşe göre kızıl sakallar, ilk beyazlayan sakallar oluyormuş. bir kadın arkadaşımın dediğine göre de barbarossa'nın sakalları böyleymiş. onun soyundan gelenler böyle olurmuş, efsane tabii. kadın su sporlarıyla ilgilendiğimi duyunca yapıştırdı diyeceğim ama öyle bir şeyde yok. bilmiyordu.

neyse, güzel bir şeydir.
bende de var az biraz. evrene ginger isteği yolladım sakalları kızıl gönderdi sağolsun.
benim hoşlandığım kişinin de sakalları böyle. kendisinin her yeri siyah, kılları falan da siyah, ama sakalı hafif kızıl. başka yerlerindeki kılları bilmiyorum, göremediğim için. off, düşününce bir hoşlaşma oldu. ağlamaya gidiyorum ben.
okul yıllarında kızıl çıkardı sakallarım sonradan bi kararmaya başladı, bi ara keçi sakalımı komple kızıla boyamıştım. hoşuma da gitmişti, stajdı işti memurluktu ne kızıl sakal kaldı ne sırma saçlarım.

çekicidir bence. bazılarına çok yakışıyor ama hangi bazıları bilmiyorum.
bir kızıl olarak genelde insanların abuk subuk bakışlarına ya da beylerin ''aaa gerçekten kırmızısın/saçlar gerçek mi(sanki aklı başında bir erkek saçını turuncu diye adlandırılan kızıl yapar?!)?'' gibi söylemlerine maruz kalıp ya apık sapık fantezisi ya da kendilerince uzaklaşma sebebi olurken; sakalı kızıl beylere bu denli rağbet olmasını samimi bulmuyorum. o sebepledir ki kızıl sakallı beyler, biraz da nedensizce bana çekici gelmemekte.
ilişkiyi kuramasam da badem yağı sürmek istediğim sakallar
1-0 önde gibiler sakal tamamda kızıl sakal nedir arkadaş tanrının çocukları gibi..
http://www.bing.com/images/search?q=ging... *

şöyle bi bakındıktan sonra... devamını getiremeyeceğim başlık.
bir dönem keçi sakal modunu aşıp hacı sakalı şeklinde gezdiğim vakitlerde kızıl olduğu çok belli idi. durumu abartıp öğrencilik döneminde kırmızı boya ile de pekiştirmiştim.
orjinal duruyor kanımca, özellikle güneşte rengi değişiyor sarıdan turanca.
efenim aslında herkeslerde çıkabilen kızıl sakallardır . önce bir arkadaşımda görmüştüm , kendisiyle alay etmiştim olum esmersin sen ne alaka kızıl diyerekten . aman tanrım o da ne bende de var bunlardan . hemen araştırma yaptım ve bir çok yerde okuduğuma göre bunlar beyazlaşmadan önceki aşamalarmış . neyse ki tek tük . gencim ben daha yaw . saçlarıma düşen aklardan sonra sakallarımın beyazlaması bana fazla gelirdi .
saçları siyah ya da kumralsa ve sakalları bariz kızıl ise acayip çekici olabilen tipler bunlar. gerçi sakalları arasına serpilmiş şekilde yer yer kızıl olanlar da hayli hoş. gözlerimi alamıyorum, tutulma yaşıyorum bakınca.
saçlar koyu renk sakallar kızılımsı olunca "sakallarını mı boyatıyosun seen?" gibi abuk sorularla karşılaşmaya neden olabilir.
gri sakaldan iyi değildir. ama siyahtan iyidir. benim siyah mesela kabasakal gibi, ne mana?