salih memecan

espri kırıntısından yoksun,0-6 yaş grubuna hitap eden karikatürist, ağacı yaşken eğiltiyor yandaş kurnaz.
bugün sabah gazetesinde yayınlanan açlık grevleriyle ilgili karikatürü ile, insanlıktan ne kadar çıkmış olduğunu gördüğümüz karikatür formunda yaşayan karikatürist.. akp milletvekili olan eşinin, meclisteki en kabarık telefon faturasına ve en kabarık benzin faturasına sahip olan milletvekili olması başlıbaşına bir skandal iken, kendisi açlık grevindeki tutukluluarın eyleminden, eğlence malzemesi çıkarmayı tercih eden bir meczup olarak, yalakalıkta sınır tanımıyor.
karaktersiz karikatüristçik.
gezi parkı içerikli karikatürü nedeniyke tepki toplayan memeli.

eş durumundan akp'li; fikren ve zikren hükümetçi olduğu bilinen memelican'ın bu kadar ileri gitmesi bir yana; katledilen ve sakat kalan gezi direnişçileriyle dalga geçmesi salt insan olma noktasında çekince yaratıyor. sabah gazetesi ve memelican daha yakın olma ve yaranma içgüdüsünü ancak bu kadar şerefsizce kullanabilirdi ki kulandı da.

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=442090&...
son yaptığı karikatürle "yalakalık yapacağım diye bakın nasıl da pislik bir insan oluyorum" akımının en taş gibi örneklerinden birini vermiştir.

vicdan yoksunu, insanlıktan nasibini alamamış pislikler.
bir karikatür sever olarak bu adamcağıza karikatürist demek bana acı geliyor çünkü kendimi bildim bileli bu adam henüz komik bir şey çizmedi, çizemedi. salih memecan ilk-orta okul dönemlerinde abuk subuk karikatürler çizip ''haha komik mi, çok komik di mi'' diye karikatürünü her önüne gelene gösteren ama en ufak bir gülümseme bile alamayan ergenin olgunlaşmış halidir. olgunlaşmış derken, fizik olarak, yetenek baki kalmış,hiç gelişmemiş. gerek sabah taki espriden yoksun çizimleri olsun gerek atv ana haber bülteni sonrası çıkan çizgi filmden bozma bizimcity olsun ne zaman bir 'eserini' görsek ailecek manasızca birbirimize bakıp ''bu ne lan, kim gülüyor buna'' demişizdir. gezi parkı direnşçileriyle ilgili çizimi(karikatür diyemiyorum) ''kim gülüyor buna'' sorumu yanıtlamış, salih memecan ın kendi zeka seviyesine denk, çizdiklerine gülen, yıllardır onu destekleyen bir hayvan kitlesi olduğunu kanıtlamıştır. hatta o çizim bile salih memecan ın kapasitesinin üstünde olduğundan balonları yazarken imam hatipli ergen arkadaşlarından yardım aldığını düşünmekteyim.
- ne çizeyim abime?


olayı budur...