lux aeterna

requiem for a dream filminin soundtracki.
"sonsuz ışık" anlamına geliyor latincede.
muazzam bir melodi.

bir ayının kendine yapabileceği en kötü şey

görevinden ihraç edilen eşcinsel hakim

bir erkeğin kadına tecavüzü bile erkekliğinin bir uzantısı olarak normal kabul edilirken, yok efendim tam birleşme gerçekleşmedi diye tecavüz yarım kaldı indiriminden faydalanırken, çocukların din çatısı altında istismarına dinde de geçerliliği var diye arka çıkılırken, bir hakimin kendi cinsine göz ucuyla bakması elbette kıyametleri kopartır. heteroseksüel olsaydı hoş bir magazin haberinin başkahramanı olabilecek hakim.

beargi

''çıkmıyor, yeni sayısı çıkmıyor.'' diye ağlamaklı olduğum, yeni sayısını bıkmadan, usanmadan, uslanmadan beklediğim ayı dergisidir.

alttaki yazara soracaklarım var

28 kedi 2 papağan
sex yaparken başına gelen en kötü olayı bizimle paylaş

alttaki yazara soracaklarım var

babil'de ölüm istanbul'da aşk

iskender pala'nın kendi hikayesini anlatan kitap.

süperego

genellikle toplum kurallarıyla ama daha cok yetiştiriliş veya etkilendiğiniz genel geçer yargılarla sekillenen nanedir: yine id kavramına yazdıgım örnekten yola cıkacagım; mesela yine ultra seksi bear bir bağcı var ve üzüm topluyor, elleri filan bile cok seksi, bu durumda eğer yatmak istiyorsanız ama yatamıyorsanız cunku bu anda superegonuz devreye giriyor: "olum hastamısın, sehir merkezinde tekyönde değilsin bu adam namus kavramı filan der deşer seni ortadan, zaten baban tarafını da tanıyor ipne diye bütün köyü/sehre/kasabaya yayar bu durumu, saçmalama, az dişni sık tekyöne gidicen zaten". bu durumda bağcının olusturabileceği tehlike ve riskleri superego hatırlatır ve idin aksine cok tedbirli ve bazen fazla pimpiriklidir. ama alkollüyken sıcıp sıvadıgınız durumlarda keske superegom olaydı diye zırlarsınız.

can't let go

uzun süre kış uykusunda yatan yazın, koca yazı çıkarıp kışa iltihak edilen şu günlerde gece gündüz her yerde çalınan parça.

faydee'yi türkiye'de baya popüler yapan şarkı, önce spor salonlarından sonra kulüplerden yayılmıştı. ancak dünya genelinde şarkının fazla patlamadığını da şaşkınlıkla eklemek isterim.

içki içmediği halde mezeleri silip süpüren arkadaş

adam içkinize ilaç atıp sizi sarhoş etmiyorsa akıllılık edin de ağzınızla içerken bir yandan da mezelerden götürmeyi akıl edinin. adam içki içmiyor diye meze de mi yemesin, mekana içmeye gelmediyse lakin oturmaya mı geldi.