x men de hangi karakter

ayı sözlük yazarlarının burçları

burcum balık,çin burcum ejderha

azman

şirinlerin orjinalinde adı azrail olarak geçen gargamelin yardımcı kedisidir.

sözlükteki profil resmi

uzaktan görünmeyen karanlık fotomu değiştirip yenilediğim hededir.

umut bazen işkencedir

seyduna türküler albümündeki ahmak gönül şarkısında geçen can alıcı ve bir o kadarda gerçek olan söz.

şarkının geri kalanı için:

behzat ç

bir kaç bölümdür içinde sağlam kia reklamı izlediğimiz dizidir.

fakir öğrenciye giysi kuponu

"bakın öğrencileri nasıl düşünüyorlar. kitabını veriyorlar, kıyafetini veriyorlar." şeklinde propaganda da yapılacak sanırım.

roboski için adalet platformu

hak par dışındaki kürtleri temsil eden ve rengini yansıtan siyasal yapılar, sendikalar, sivil toplum örgütlerinden oluşan 850 kurumun oluşturduğu platformdur. aralarındaki siyasi çekişmeleri bir kenara bırakılarak roboski'de ortaklaşmaları "aptal solcular yüz parçaya bölününce başımıza gelenlere bakınca" gayet manidar ve yerinde olmuş: http://www.ozgur-gundem.com//index.php?h...

alkol yasağına efes pilsenin cevabı

yasağa da yasağın icatçılarına da "kasım paşa" mesajını vermiş cevaptır.

yazolan

25 cats name sam and one blue pussy

andy warhol'un, metinleri charles lisanby tarafından yazılıp ilk kez seymour berlin tarafından 1954 yılında basıldığı tahmin edilen; kaligrafisi warhol'un annesi tarafından yapılan dünyanın en ünlü ve en pahalı kedi görselleri derleme kitabı.

lekeli çizgi tekniği ve dokunulduğunda elde iz bırakan özel bir mürekkeple hazırlanan kitabın orjinallerinin 190 adet basıldığı ve satılmak yerine warhol tarafından sevgililerine ve arkadaşlarına hediye edildiği tahmin ediliyor. sanatçının ve annesinin sınır tanımayan kedi merakı ve yavru kedi hastalığı gibi çıkış noktalarından yola çıkan fikir, sonradan sanatçının baskı tekniği ve pop art fikrinde öncü rol oynadı.

bearhairy'nin yaprak sarmaları

eğer onlar sarmaysa nedir bizi zirve sonrası gece uyanıp uyanıp evdeki boş tencereleri bir umutla açmaya iten, zirveye katılamayanların sözlük yazarlığına devam etmek için dopingini alamadığı iddiaları, vapuru kaçıranların adeta yüzerek adalara ulaşma telaşı, milletin birbirinin göz hareketlerini okuyup son kalanları el çabukluğuyla götürme çabası, vapurda seyahat sırasında nerdeyse bearhairy'i vapurdan atarak sarmaları ele geçirmeye itecek kadar bizi kötüleştiren, onların anadolu yakasından özel kaslı korumalar bearhairy ve smellycat nezaretinde gelmesini sağlayacak denli koruma içgüdüsüyle donatan, bir sonraki zirveyi ertesi gün mü tekrarlasak düşüncesini hayata geçirmeyi tasarlatan, birbirimize üstsüz erkekleri gösterip fırsatçı kişilikler, türlü şirinliklerle sarmaları yutturan. kim gerçekten inandırabilir bunun sadece bir sarma hikayesi olduğuna.

barbapapa

dört çocuğa taciz eden adam haberine iftira, babanın öz kızına şehvet duyması haram değil haberine de iftira diyen yazar.