seks sonrası kişinin kendini sorgulaması

her seks sonrası kişinin kendini, yaşadıklarını, nedenleri, sonuçları, kişileri sorgulaması durumudur. her sorgulama sonucunda haksızlık ettiği kişiler varsa ona geri dönüp telefon etmeler sms göndermeler en sık rastlanan travmalardır. örneğin birini aldatarak yalanlar söyleyerek başka biriyle yatar adam, sonrasında bakar ki seks keyif vermemiştir, bir eksiklik vardır, bolaşma sonrası sendromu, seks sonrası sendromu, vicdan rahatsızlığı ve suçluluk duygusu, yaptığının bir haksızlık olduğunu fark etme süreci sonrasında ilk yapacağı şey o ektiği biçtiği, yaktığı yıktığı insanı geri kazanamaya çalışmaktır. geçicidir ama köpek bok yemekten hiç bir zaman vazgeçmez, alışmış kudurmuştan beterdir.
gaylerin hamile kalma ihtimali bulunmadığından gerekli olmayan sorgulama. kasların da rahatlamasıyla kıçınızı dönüp uyuyabilirsiniz.
yalnız kalmayı isterim hep , sorgulamak yerine.
"ayy keşke şu pozisyonu da deneseydik" diye kendimi sorguladığım durum, her bir pozisyon eksik kalıyor, neyse bi sonrakinde tamamlanıyor.
bir keresinde sırf yatağa atmak için aylarca uğraştığım bir beyde gözlemlediğim sorgu-sual hali. istanbul'da yaşamadığı için onu yanıma gelmesi için ikna etmek baya zor olmuş, ancak finalde hayatımın en rezil seksini yaşatmıştı hatta onun yüzünden ve yaşattığı infial sonucu bir müddet ereksiyon yitimine uğradım. orgazm sonrası sorgulama sorunsalı anlamında dilinden dökülen kelimeler aynen şunlardı:

"çok pişmanım, biz hiç sevişmemeliydik, yaptığımız çok günah, caiz değil; ben ne yaptım ya inanamıyorum cehenneme gideceğiz kesin."

(bkz: sorgulayacaksan gelme)