sence kaç gösteriyorum

en uyuz olduğum soruya soruyla cevap verme durumudur. kelli felli adama soruyorsun "kaç yaşındasın?" diye adam yeni yetme ergen gibi "sence kaç gösteriyorum?" diye cevap veriyor." genç göstersen ne olacak yaşlı göstersen ne olacak, senin alacak daha çok yolun var, ama sen geç kalmışsın." diyorum içimden o zaman.
"yaş kompleksim var, lütfen bana genç gösterdiğimi söyle!" demenin başka bir ifadesi. aslında bu yaş krizi bir çok genç insanlarda olur- nedense o yaşlarda insanda bir an önce büyüme hevesi olur- bir de yaşı kemale ermiş insanlarda. bir tür yaşıyla barışık olamama hali.
annemin hayatımıza musibet gibi yapışmış bir arkadaşının yeni tanıştığı tanışmadığı tanıdığı tanımadığı herkese merabadan sonra sorduğu ilk soru. bu soru onun için ?chat diliyle söylersem? bir nevi asl?ydi. bunu sağdan kaç gösteriyorum, soldan kaç gösteriyorum, sağ profile on üzerinden kaç verirsin? sola kaç verirsin? sorular zinciri izler, içimizi tüketirdi. dost olup olmamaya cevaplara göre karar verir, tam yaşını söylerseniz, gözünüzün yaşına bakmazdı. neyse artık kabus bitti.