sevgiliyi kıskanmak

en doğal durumdur. kıskanmam denilse de içten içe kemirir kişiyi. çoğu zaman kötü anlaşılan kıskanmadır da aslında. seviyorsam kıskanırım abisi belli etsem de etmesem de, ona olan sevgim gözlerimi yaşartacak kadarsa bu benim en doğal hakkımdır. zaaflar çok kötü bir şey be sözlük.*
kıskanırım tabi lan!

benim sevdiğim, seviştiğim dokunduğum adama aynı duygularla yaklaşacak birini tabiki kıskanırım!

önceleri bende çok efelenirdim ne kıskancam diye de aşk anacım işte!
azı karar çoğu zarardır.
kıskançlığın sebebi iki tanedir ya kendine güvenmeme* yada karşındakine.
sırf onu özlediğin için gözün doluyor ve için yanıyorsa, o dokunduğunda her şey önemsiz kılıyorsa, güvensende güvenmesende kıskanırsın.
kıskanmak elbette doğaldır da, bunu onun gözüne gözüne sokmak anlamsızdır. abartmamak ve davranışları kontrol etmek gerekir.
kocam istiyor diye kıskanıyor taklidi yapıyorum, ama kıskanamıyorum, ee o benim sonuçta, ben o güveni taşıyorum, neden saçmasapan kıskanıp hayatı ona da kendime de zindan edeyim?
simdi onun kollarindasin biliyorum. bunu kendime yüzbin kez, milyon kez söylüyorum. tepeden tirnaga bütün hücrelerim kanasin istiyorum. çünkü beni ancak bu aci ayakta tutabilir.

sen simdi onun kollarindasin..senden sonra benim ruhum buz tuttu. bu korkunç uyusuklugun beni yavas yavas karanlik bir ölüm uykusunda yoketmemesi için kendi yüregimi disleyip kanatiyorum. bilincimde çildirmis tirnak izlerim var. gözlerimden kan damliyor ellerime.

kendi kanimin sicakligiyla tutunabilirim hayata. senin simdi baska birinin kollarinda olman fikri beni çildirtacak. aklimi, yüregimin çarmihina gererek koruyabilirim ancak.

ancak kendi içimdeki celladin acimasizligi, senin yazdigin ölüm fermaninin kesinligini anlamsiz kilabilir.
sevgilinin içinden kıskananı makbuldür.
bu konudaki düzeyimi tanımlayan görsel ektedir*
;

kıskanmaktan vazgeçtiğin anda onu sevmektende vazgeçmiş oluyorsun.hiçbirşeyin eski değeri kalmıyor.
nefes almak kadar doğal birdurumdur. kıskanmayan var mı ki
bir ara açık ilişki hallerinde merak ettiğim sorunsal idi. malum açık ilişki halinde de taraflar sevgili oldukları iddiasındalar ya. hatta merakımdan bunu gidip sordum. açık ilişki yaşayan çift "biz sevgiliyiz ama sevgilimin başkası ile birlikte olması beni mutlu ediyor, onun mutluluğu benim mutluluğum" demişti. kafalar, kafalar. *