sigaraya özenme

ne zaman sigara içen birisini görsem bu şarkı aklıma gelir... 80lerde trtde yayınlanırdı bu video ne kadar içime işlediyse bugün sigara içmememi bu videoya borçluyum gibi hissediyorum... rüya ersavcı seslendiriyormuş parçayı...
http://kisalt.be/y1yxn7
kendisi,hem bir emir kipi olarak algılayabileceğimiz ikaz mahiyetindedir hem de sıkça var olan bir durumu gözler önüne sermektedir.
ama dövüş kulübündeki marla karakteriyle karşımıza çıkan helena bonham carterı izlerken gel de sigaraya özenme!
kesinlikle bireyin kendine yapacağı en büyük zararlardan biridir. hiç gereği yoktur. ben *bu boku yedim ve şimdi bırakması çok zor geliyor. kesinlikle özenilecek hiçbir yanı yoktur. yapmayın gardaşlarım lütfen. daha güzel şeylere özenin. marla orospusuna özenirsek yoldan çıkarız.
her liselinin bir dönem içinde bulunduğu durumdur. çoğu bir iki dönemin ardından bırakır. bırakmayanlarsa malum sosyal medya araçları yoluyla herkesin gözüne soka soka içmeye devam eder.
-geçen camel'a indirim gelmiş aabii..
-ya bi oturuşta iki paket bitiriyorum kanser olucam sanırım. kıps
-sigaramın dumanı da dumanı (çakmak havada fotoğraf)
-camel'a zam gelmiş aabii..
-dün müdür bastı erkekler tuvaletini yüzüne üfledim dumanı ahahaha
gibi gibi.
sadece kokusunu hissetmek bile özenmemek için yeterlidir. ama genelde çocuklara yasak olan şeyler çabuk büyümek adına özenilen şeylerdir aynı zamanda. ama bütün dünyayı etkisine alıp özendirmeyi başarmış bu meretin yaratıcısını tebrik etmemek mümkün değil. pek rastlanmayan paylaşma- ya da otlakçılık mı demeli- kavramını hem sigara, hem çakmak, hem de bi fırt çekme anlamında yaymıştır.