sırta çıkıp çiğneyerek masaj yapma

yedi sekiz yaşlarında 'az daha aşağı git şimdi. hah orası bas oraya. oh oh oh' sesleri eşliğinde büyüklere yapılır. alttakinin canı acır diye de bi çekingenlik de olur başlarda.

ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama denenirse gerçekten çok iyi geliyo.

omuza giden kemikler tarafında kayıp düşmek çok normal olmakla beraber sonradan kilo alırsanız bu kutsal görevi kardeşinize teslim ediyorsunuz
küçük yaşlarda "ulan bak bi işe yarıyorum işte" havasına sokar insanı. istediklerini yapmadıklarında "bak sırtını çiğnemem bir daha" bile diyebilirsiniz o özgüven sayesinde.
normalinde tehlikeli bir hareket.
ama ne yazık ki biz türkler huy edinmişiz.
vücutlarımızı alıştırmayalım...
1. sınıfta anatomi işlerken "oha öldürebilirmişim milleti" şokunu bana yaşatan olaydır. küçükken pek çok kişiye yapardım bunu, ama inanılmaz riskli bir durum.
tombiş ve küçükseniz bu iş için biçilmiş kaftansınız tabi türk milleti için sağlıktan ziyade anlık durum önemli olduğu için gelebilecek kötü sonuçlar pek umursanmaz.
küçükken her birimizin ilk olarak babamız üzerinde uyguladığı aktivitedir eminim.
8-10 yaşlarındayken babamın sırtına çıkardım ben de :) * şimdi hatırlayınca göğsüm kabardı, çok büyük bir iş başarmaktı benim için.
adam kalp krizinden falan ölse o an nedensellik bağı mevcut valla ben hakim olsam olası kastla adam öldürmekten yargilardim. ihmali olabilir mi diye düşündüm dr çıkan 100 kg liksa o da olamaz .. kilosuna göre artık.. 50 kiloluk biri tamam ihmal etmiş olabilir fakat 100 kg biriyseniz bence kimsenin sırtına çıkmayın.. yumuşak masajlar var ayol en çok ta bearlara yakışıyor yapmaları