spartacus

son yıllarda izlediğim en başarılı 5 dizi arasındadır. sex ve kan dökmenin hiç sansüre uğramadığı güzel adamların oynadığı dizidir. bu sabah haberlerinde okuduğum üzere spartacus blood and sand sezonunda spartacusu oynayan andy whitfield lenf kanseri nedeniyle hayatını kaybetmiştir.
modern dünyanın ironisi bu olsa gerek. tarihin ilk isyancısı spartacus kansere yenildi.
yeni bölümlerinin çekildiği haberleri var. bekliyoruz.

https://ayilarock.com/spartacus-dizi/
20 ocakta abd de spartacus: vengeance ile ekranlara dönüş yapacak olan efsanevi dizi.
sabırsızlıkla linklerini beklediğim dizi.
şehvetin ve vahşetin bu kadar doyurucu olması nedeniyle izlenilmesi gerekenlerden.
abd de yeni bölümleri yeni spartacus le başlamış dizidir. yeni spartacus zannımca rahmetli gibi karizmatik olmasa da crixus yine 10 numara...
baklavasız spartacus mu olur lan dedirtmiştir yenisi, ivreçtir.
yeni sezonun 2.bölümü hasta yatağımda seyredilen ve bizim için her zaman spartacus kalacak andy whitfieldin yokluğunun hissedildiği dizidir.
an itibari ile starda gösterimdedir. tekrar görünce eski kadroyu lan neredeyse yüzdeyüzüyle yatabilitem olduğunu farkettim gece gece. hemde kadın erkek farketmez alayına giderim aga.* fakat ashurun ayrı bi çekiciliği var bende.*
an itibariyle türkçe dublajına oyuncuları için katlanarak göz banyosu yaptığım dizidir. *
2. sezon 4. bölüm ile grup seksin 5. bölümüyle eski bölümlerindeki aksiyonun dibine vurmuş dizidir. crixus olm sen nesin lan böyle dediğim dizi olmaya devam etmektedir... not: ashur yatacak yerin yok olm senin....* not:2 claudius glaberda dizinin 2. taş karakteridir. (bkz: craig parker)
--- spoiler ---
yani aslında dizideki bütün pipilerin ve totoşların oyunculuklarını ayrı ayrı beğeniyorum ama bu haftaki monsters bölümünde gaius claudius glaber pipisi 9.2 saniyelik oyunculuğuyla muhteşem bir performans ortaya koymuş. sırf o 9.2 saniyelik performans için izlemeye değer bir bölümdü. heleki gaius sinirlendiğinde pipinin de sinirle bir öne bir arkaya sallandığı oyunculuk gerçekten çok inandırıcıydı. bu bölümde onun dışında izlenmeye değer pek bir şey yoktu zaten.


--- spoiler ---
ocak 2013te yayınlanacak son sezonu ile macerasını sonlandıracak olan dizidir.
savaşma seviş sözünü çok ciddiye almış yönetmenin, senaristin elinden çıkan dizidir. doğrusu için;
(bkz: sevişme savaş)
son sezonu olması üzücü ama sonuçta ortada bir tarih var ve dışına çıkmak istemiyorlar sanırım.
--- spoiler ---

çoğu hetero arkadaşımın sırf sex sahneleri için izlediğini söyleyince gözüme iğreti görünen ancak kendime verdiğim gazla izlemeye başladığım ve şuan bağımlısı olduğum dizidir. özellikle barca ve pietros arasında yaşanan ve dramatik bir şekilde biten aşk, beni diziye bağladı diyebilirim.


--- spoiler ---
profil sitelerinde 2 gram kas yapan herkesciklerin özenle seçtiği nicki. tamam belki kaslı götünüzle dağları deviriyorsunuz ama önemli olan beni ya da bir başkasını taşıyabilmeniz.***
bir zamanlar bursadaki bir eşcinsel grubu tarafından çıkartılmış eşcinsel fanzini.
antik roma cumhuriyetinde m.ö 73-71 yillari arasinda yasanmis büyük bir köle isyaninin lideri olan köle ve gladyatör. 21 yy.in tüketim toplumunun kölesi olmus torunlari tarafindan ne yazik ki sadece bir dizi kahramani olarak taninir.
  • /
  • 2