spartacus

bu dizi ile alakalı olarak önyargısız olamıyorum. öyle bir göz ziyafeti var ki* tek gecede ilk sezonu bitirmiştim. sanatı, sahneleri, ışıgı, kurgusu veya oyunculuklarını sorgulayamıyorum. herkesin bir zaafı vardır işte.
--- spoiler ---

çok kızgınım. sezar'ın tecavüze uğradığı sahne çok daha az sansürsüz ve daha uzun olmalıydı. en az 20 otsbirlik malzeme çıkardı bana.

--- spoiler ---
büyük isyancı. lakin düzene isyan etmemiş sadece kaçmak istemiş aslında.
war of damned sezonunun 8.bölümü için söylenebilecek tek cümle:
(bkz: sezar'ın suçu ne? )
11. bodrum bale festivali'nde bu gece sergilenen muhteşem oyun. sibirya devlet balesi dansın, estetiğin, disiplinin zirvelerinde gezdirdi izleyiciyi. müzikler, kostümler, kalenin büyüleyici atmosferi ve olağanüstü performanslarla tarihi bir yolculuk yaptık. rüya gibiydi.
2. sezonunun final bölümünde eledim eledim türküsüyle damardan vuran dizi.
canım sıkıldıkça açıp baktığım dizilerden. kendi alanında yapılmış en iyi projedir.


tarihin yazdığı en büyük hainlerin başında gelen isyancı anerşist köle.ekmek yediği kaba pislemiş pislemekle kalmamış kendisine ekmek veren efendilerini öldürmüştür.bununla kalmayıp tüm köleleri örgütleyip çapulcu yaparak diğer köleleride isyan ettirmiştir.
ama sonu hak ettiği gibi olmuştur.kendisine ekmek veren,iş veren,yatacak yer veren efendileri bu adileri tavuk gibi kesmiştir.oysa ki efendileri çok iyi,çok dürüst,çok elit insanlardı.
allah bunun gibi nankör ve yediği ekmeğe hainlik edenlere fırsat vermesin.
herhalde çıplaklık konusunda true blood ile başa baş gideri vardı bu dizinin. lakin seks sahneleri tabii ki daha heyecanlıydı. hele ki tiberius'un sezar'a tecavüz sahnesi almış götürmüştür beni. o değil de ben bu dizinin son sezonunu bildiğin şantiyede beton döken işçilerle birlikte izliyordum la allah'tan başıma bir şey gelmedi. düşünsene bir de şantiyede evlerden ırak.
  • /
  • 2