tabu

national geopraphic programıdır. normal insana ilginç gelen konuları işler. bu hafta afrika kabilelerindeki hayat, yaşam tarzı ve kabile gençlerinin ergenlik dönemini konu almıştır. izlemeye değer bir programdır. <br> <br>edit büdüt : arkadaşım ona national geographic derler demedi de kimse.
kalabalık arkadaş gruplarıyla oynanabilecek en zevkli oyunlardan bir tanesidir. oyundaki amaç belirli kelimeleri faklı kurallar ile takım arkadaşlarına anlatmaktır. bokunu çıkarıp tüm kelimeleri ezberleyen arkadaşlar da mevcuttur.
sonuna xl gelince eğlenceyi ve oyun zamanını ikiye katlayandır. <br> <br>(bkz: tabuya dördüncü) <br> <br>(bkz: tabu diyalogları)
gaylerin de '' evlenmeden olmaz'' diyerek katkıda bulunduğu yıkılmaz kurallar bütünü. *
kutsal sayılan bazı insanlara, hayvanlara, nesnelere dokunulmasını, kullanılmasını yasaklayan, aksi yapıldığında zararı dokunacağı düşünülen dini inanca deniyor(muş)
naringergedan'ı anlatırken :
2 kelimeden oluşuyor. isim tamlamasıdır. birincisi sıfat ikincisi hayvandır.
1. kelime kibar ve nazik olarak da ifade edilirken kullanılan kelimedir.
2. kelime filden sonra en iri olan hayvan türüdür. iri yapılı, kısa ve kalın bacaklı hayvanlardır. ayakları üç parmaklıdır. bu hayvanlar insanla karşılaştıklarında da genellikle kaçarlar. ayrıca bu hayvan türlerinin boynuzunun cinsel gücü artırıcı (afrodizyak) etkisi olduğuna inanılıyor.
*
yasak,ayıp, yapılması hoş karşılanmayacak değişmesi uzun yıllar alan delinmesi halinde toplumsal baskıyla karşılaşılan yazısız kurallar.
intertoy tarafından üretilen çok eğlenceli bir masa oyununun adı.
mobil uygulaması google play store'de mevcuttur. bu şekilde ne kocaman bir alan kaplayan tabu eşyalarınız ne de tabuya verecek paranız oluyor.
anadolu toplumunun özgürleşerek gelişmesini engelleyen, tartışılması bile tehlikeli sayılabilen ve uğruna canlar alınıp verilebilen norm, fikir veya inanç.

tüm " tabuların tabutu"nun kalktığı gün, güneşlerin efendisi doğacaktır üzerimize!