tanışma sürecinde sorulanlar

sorulara takılmayın bence. bazen sırf muhabbet tıkanmasın diye sorulabiliyor. açıkçası yazarların dert yandığı bazı soruları ben geçmişte sormuş olduğumu farkettim. çünkü karşınızdaki çok utangaç biri olabiliyor, sürekli gülümseyen birini saçma da olsa böyle sorularla tanımaya çalışmak mantıksız değil.

biriyle yazışırken yönelimi direkt sormaya gerek bile kalmıyor bence. zaten belli etmek isteyen belli ediyor. gözlemlerim, pasif ağırlıklı kişilerin “utanan maymun emojisi” attığı yönünde.
kesinlikle türkçe rap ile ilgili bi soru sorarım. bu konuda ne düşündüğü benim için oldukça önemli.
başlığı şöyle bir okudum da ne soralım anasını satayım en sevdiğin dostoveyski kitabı ne mi diyelim? türkiyenin tarım politikası hakkında ne düşündüğünü mü soralım? çok takılmayın bu kadar.
genelde mesleğini soruyorum tanışılan kişinin.onun dışında film dizi zevki önemli benim için onun dışında o an ne gelirse
kızlarla aran nasıl?
bu sorudan sonra konuşma çirkinleşiyor.
müzik zevki, edebiyata ilgisi olup olmadığı, bağımsız sinema sevip sevmediği yönünde sorular sorarım. bunun dışında karakterini, yalan söyleyen biri olup olmadığını, ilişkiler üzerine ne düşündüğünü öğrenmek için tuzak ve kasıtlı sorular sorarım. bir insanın yalancı olup olmadığını anlamak çok kolay. kadınlara ilgisi olup olmadığını da sorarım muhakkak, biseksüelse direkt soğurum, uzaklaşırım zaten.
  • /
  • 4