tarkan tevetoğlu

son konserine demet akalın'ın izleyici olarak katılması için seferberlik ilan eden hatta bunun için akalın'a özel uçak gönderen şarkıcı. bir ilke imza atarak konserini bölüp akalın'a özel olarak teşekkür bile etti. bunu kankası sibel can'a bile hiç yatmadı mesela.

(bkz: demet akalın tarafından yürütülen tarkan 10 promosyonu)
kendini geri planda tutarak gözde olmayı başaran güzide sanatçılardan.
artık kliplerine ve giyimine kadar eşi karar şarkıcı. daha doğrusu tarkan öyle diyor.

çok ağladım gibi bir hiti o çöp video kliple harcadığına göre muhtemelen o klip de karısının eseri.

50sine yaklaşan birinden elbette aacayipsin gibi işler baklemiyoruz ama yaptığı her yeni iş eskiyi özletiyor.
1994 yılında çıkardığı aacayipsin adlı ikinci albümü ve 1997 yılında çıkardığı ölürüm sana adlı üçüncü albümü ile zirveye tırmanmayı geçtim, zirveyi patlatıp geçen pop yıldızı megastar. o albümlerin üzerine belki de albüm yapılmamıştır türkçe pop'ta. 2001'deki dördüncü albüm karma da tarkan'ın son bütünlüklü işidir. sonrası duraklama dönemi ve avrupai vokalin kaybolup nağmeli arabesk yorumun gelmesi. tarkan candır elbette ama 94'teki ümit sayın bestesi gitme ile 2011'deki ümit sayın albümündeki gitme arasında uçurum vardır. ilki modern bir vokaldir diğeri arabesk.

tarkan eski tarkan değildir. arabesktir artık ama yine de candır.

2010'daki adımı kalbine yaz albümü güzel bir moladır mesela gerileyen müzikalitesinde. ama eski günler de uzaktır artık.
maalesef dişleri birkaç yıl önce yapılmıştır; ondan sonra tıslamaya başlamıştır... abicim, koca megastar adamsın, doğru düzgün bir diş hekimiyle halledeydin şu işi... bildiğin o ağza mıçtılar ahali, konserlerde sert sessizlere ve özellikle s harflerine dikkat edin... yazık ettiler cillop gibi adama...

hayır, freddie mercury misal, sesi bozulacak diye dişlerine asla müdahale ettirmemiş; sen de bizim merkürimizsin ya, en azından güvenilir bir yere yaptıraydın o dişleri...

neyse sözlük, asabiyet yaptım hatırlayınca, sakinleşmeye gidiyorum.
sesi ve müziğinden daha çok çevreci ve hayvan sever olmasını seviyorum, önemli bir değerdir bu ülkede
disney + reklamı ile iyi ki sinemaya el atmamışsın dediğim kişi. sen şarkılarını söyle tarkan.

  • /
  • 4