tekken

atari salonlarının popülerliğini yavaş yavaş kaybetmeye başladığı yıllarda ortaya çıkan oyundur. anski kamera dönüyor (3 boyut ne bilmiyoruz o zamanlar), replay var hoca hem oynaması da basit al kingi bas rasgele tuşlara süper hareketler çekiyor süper dedirtmiştir. play stationda oynaması daha zevklidir keza kombo yapmaya çalışıyom olm ben diyerek rakibi yumruk manyağına çevirebilirsiniz. hepsinden öte karakterler karizmatik, hareketler estetiktir.*
tekken 5'i gameboy advance'ımda haftalarca oynamıştım, çok çok sevdiğim bir oyundur.

favori karakterim açık ara jin kazama'dır.
rakip bulamadığım için oynayamadığım oyundur...ehem.
ps'dan önce atari salonlarında kolum kopana kadar oynadığım oyun. sonrasında ps çıktı,abimle sabaha kadar kapışırdık,hala daha yenememiştir beni,**parasına iddiaya girip çok ekmeğini yemişimdir. dövüş oyunları arasında gerçekten bir efsane. zamanında ha 3'ü çıkacak,ha 4'ü çıkacak diye ne heyecanlanırdık.
yoshimitsu, nina, heihachi favorilerim.
çocukluğumun en iyi oyunu.ateri salonlarn da saatlerce oynardım bu oyunu.street fi gibi çizgi filme benzemiyordu.üç boyutlu ve karekterelere yön vermek daha kolaydı.jetonum bitince oynayanların yanın da takılır geçiyimmi lan beceriksiz deyip jetonum olmasa dahi hep oynardım.en birinci bendim kimse beni geçemezdi.ahir ömrüm de nadir başarılarımdan biridir bu oyun.ps çıktık mertlik bozuldu tabi joystik ile oynamak daha zevkli.
xiaoyu ile beş yaşımdan beri yardırdığım oyundur. abartmıyorum valla, ps1 başında fotograflarım var.
çocukken atari salonunda bitirmek için yardırdığım oyundur. her zaman yeri faklıdır bende.
6. oyununda karakterlerin arasına eklenen bob'un hala üstü çıplak hali yok. ancak şişman bir karakteri bu kadar hızlı ve güçlü yaptıkları için mutluyum elbette. yakında 7. çıkacak, iyi olur inş.
istisnasız bütün müzikleri güzel olan oyun. açın dinleyin, ne demek istediğimi anlayacaksınız.
pleysteyşın'ım çalıştığı zamanlar beşinci oyunuyla ömrümü yediğim seri.
tekken tag tournament de eğlenceliydi, bütün ekstra karakterleri açıp bonus modları falan da oynamıştım.
çok pis anna williams tokadı atarım...bu arada 7. serisinde ninacığım gelin olmuş gidiyeahh
lei, hwoarang, eddy ve alice favorilerimdir. bu ara pek sık oynadığım gerek yeğenime gerek manitama acımadığım oyundur. alice varsa sıkıntı yoktur.