tiziano ferro

21 şubat 1980 doğumlu italyan sanatçıdır. 2001 yılında çıkarmış olduğu ilk tekliği '' perdono'' isimli şarkıyla müzik dünyasında sağlam bir yükseliş yakalamıştır. ardından '' rosso relativo'' isimli parçasıyla da yükselişini sürdürmüştür**. geçtiğimiz yıllarda 4. stüdyo albümünü çıkarmıştır. aynı zamanda ''30 yıl ve bir baba ile sohbet'' isminde bir kitap yazmıştır ve kitap 1 hafta içerisinde italyada en çok satan kitaplar listesinde 5. sıraya gelmiştir ve bu kitabın türkiyede satışı yapılmayacaktır.

*

*
vakti zamanında kiss fm perdono parçasını gün içinde her saat başı çalarlardı,çevremdeki her insana zorla dinletip beğendirmişliğim vardır,dilim dönmediğinden uydurup söylerdim ayrıca bu şarkıyı,sonra ingilizce versiyonu da çıkmıştı. yine o dönem yıldızı parlayan jamelia ile universal prayer'ı kaydetmişlerdi sonrasını bilmiyorum, ikisi de unutuldu gitti.
gülben ergenin yıllar önceki programında ellediği herif.
adını görür görmez kafamın içinde perdono şarkısının çalmasına sebep olan müzisyen
2010 yılında italyan vanity fair'e gay olduğunu açıklamıştır. o perdono zamanı donuk bakışlıyken artık daha bir rahat, biraz daha neşeli-umutlu bakıyor gibi kendisi.


http://www.advocate.com/news/daily-news/...