translara yönelik bitmek bilmeyen saldırılar

insanlığın yüz karası, her olayda canımdan can kopan, bu vahşetin sona ermesi için ciddi atılmasını kimden bekleyeceğimi bilmediğim canilik, zira şikayet edilen mercilerin zaten aynı zamanda şikayet konusu olduğu bir ülkede trans bireylerin yaşadıklarına bakıp imza vermek yürüyüşlere katılmak ve tepkimi göstermekten başka elimden bi şey gelmiyor, inşallah bi gün herkesin barış ve yaşama hakkına gerçekten saygı göstereceği günler gelir. öldürülen bir travesti "kardeşim"in annesinin "koskoca dünyaya yavrumu sığdıramadınız" feryadı kulaklarımda.
bu korkunç olayları ise sözlüğün içindeki entirilere çemkirerek yapmanızı yakışıksız buldum yalnız. burada o konular da konuşulur bu konularda, bu kimsenin trans bireylere yapılan vahşeti önemsemediği ya da bu konudan bahsetmediği anlamına gelmez. canınız yanıyor olabilir, evet bizim de yanıyor, ama bunu politik söylemlerinizden ya da cinsellik entirilerinizden fırsat bulursak gibi bir laf sokmayla yapmak hoş değil. burası herkesin ortak paydayla sevgi saygı sınırları içinde bilgi ve gördüklerini paylaşma yeri ve kimseyi bu konudan bahsedip o konudan bahsetmiyor diye kınayamayız, saygılarımla...
her bir haberi gördüğümde içim daha da parçalanıyor. bu ülke için olan umudum git gide azalıyor. insan canını hiçe sayıp, sırf korku ya da artık her ne boksa her ne lanetse onu bahane gösterip öldürmeye çalışıyorlar güzelim insanları.
daha görünür ve dışarıdan anlaşılır oldukları için sayıca fazla olan saldırılardır, ama translara yönelik demek doğru mu bilmiyorum, bütün lgbti ailesine karşı olan saldırılar gibi geliyor sonuçta transfobi, homofobi, bifobi hepsinin içeriği aynı, trans olmayan kişiye de aynı acımasızlığı aynı istekle ve rahatlıkla yapabilirler, nefretleri ve kendileri batsınlar, yok olsunlar
bir şeylerin üstünü örtmeye o kadar alışmışız ve bununla vicdanımızı o kadar rahatlatıyoruz ki, eğer trans birey ameliyat olmadan yanlış beden üzerinde yanlış ruhla yaşasa toplum gözünde sorunsuz olacak. her şey keşfedilmeyle başlıyor; keşfetmek iç gıcıklayıcı, tutkulu ve kafa karıştırıcı. işte burada toplum devreye giriyor; üstünü açanın üstünü örtüyor. ha biraz kılık kıyafet, ha biraz toprak. ama kapalı kapılar arkası ve kapalı mezarlarda her şey serbest.
bir saldırı da düzce'den. satırlı saldırgan gözaltına alınmış. muhtemelen şimdi serbesttir.

http://kaosgl.org/sayfa.php?id=23405
hoşgörüden yoksun olan cahil insanların yaptığı saldırılardır. ayıptır, terbiyesizliktir.
çorlu'da yaşayan translara karşı da saldırılar var. en son 2016 yılında öldürülen aleda'nın katili geçtiğimiz haftalarda mahkemece sonuçlanan kararda ömür boyu hapis cezasına çaptırılmıştı. umarım tüm katiller hayatları boyunca hapishanelerde çürürler.

saldırı haberi şurada; http://kaosgl.org/sayfa.php?id=24221
diyarbakır'da sokak ortasında bir saldırı yaşanmış. iki kişi trans kadına saldırırken çevredekiler ise sadece izlemişler.

http://www.diken.com.tr/herkes-seyretti-...
ankara'da bir hafta arayla 2 trans kadın kaçırılarak "sizi hande kader gibi öldüreceğiz" tehditlerine maruz bırakılmış. bu saldırılar rastlandı değil, trans cinayetleri politik!

http://kaosgl.org/sayfa.php?id=24464
gündemde olduğunu görünce , korkarak açtığım başlık .