türkiye'deki gaylerin çoğunun bel soğukluğundan muzdarip olması

sosyoekonomik durumumuz göz önüne alındığında şaşırtıcı olmayan durum. ve bir de maalesef ki sağlık konusunda duyarsızlığımız mevcut.
yanılgı içeren genelleme, sanırım arkadaş eşcinsellere hastalık yamamak istemiş. tıbbi verilere ve istatistik ilmine bakmasını salık veriyorum.
bence de yanılgı içeren genellemede.
çünkü genel olarak türk erkeği fazla korunmaz gibi bi algı olsa da bu geyler için çok geçerli değildir.
gey erkeklerin korunma orani heterolara göre daha yüksek diye tahmin ediyorum.umarım yanılmıyorumdur.
istatistikleri, yaftalamaları bir tarafa, bel soğukluğu semptomlarını kendimizde gözlemliyorsak bir güzel "dükkanı kapatıp" doktora gitmeli ve testlerden sonra tedaviye başlamalıyız...

yok süper tembelseniz de: eczaneye gidip tetradox kapsul 1x1 1 hafta ve deposilin flakon 1.2 i.m. (bi sağ bi sol kalça)... ( penisilin alerjiniz varsa ikinciye dikkat edin! birinci de bildiğimiz antibiyotik...)

azcık sorumluluk!!
götten uydurma bi tespit.tıpkı aids'in sadece geylere özgü bir hastalık olduğunu zannetmek gibi.gördüğüm veya duyduğum çoğu vaka heteroseksüeldi.ha kimsenin cinsel kimliğini sormadım ama genelde bahane ''abi garıya gittim ondan oldu herhal''oldu idi .eşcinseller arasın da elbette var bu hastalığı taşıyan veya geçirmiş olan.ama tüm camiayı karalamak saçma.sağlık bakanlığının maalesef istatistiklerin de eşcinsel-heteroseksüel diye bir ayrım yok.ama kafası çalışan bir insan genelev ve seks işçiliğinin yoğun olduğu yerlerde bu hastalığın çok olduğunu görür.
inanmayan bakanlığa bir dilekçe yazıp halk sağlığı merkezlerin de teşhis edilmiş genelev çalışanları hakkında bilgi talep edebilir.