ufak tefek cinayetler

2 bölümünü de izlediğim dizi. televizyondan olsa hayatta izlemem. türk dizisini televizyonda izleyen arkadaşlara da helal olsun diyorum. 3 saat boyunca imkanı yok oturamam bi dizi için. youtubeda açıyorum, saçma sapan yerlerini geçerek 1 saatte bitiriyorum. yabancı dizi tadında izlemek bu olsa gerek.

neyse gelelim dizinin konusu ve oyuncularına.
gayet kaliteli bi ekip var görünürde. tek tek anlatacak olursak ( of be ne yazasım varmış ha)

(bkz:gökçe bahadır) : (oya) benim taaaa hayat bilgisi zamanından sevdiğim oyuncudur kendisi. insanlar o dizide barbie denen kızı severken ben hep törpü törpü derdim. oyunculuk olarak gerçekten çok beğeniyorum ama o da benim yaşlarda olduğunu belli etmiş. ne kadar makyaj olsa da kırışıklıklar belli oluyor. sorun yok gayet güzel bir kadın, iyi bir oyuncudur.

(bkz:bade işçil): karşımıza pelin olarak çıkan sarışın güzelimiz. ezelde şebnem olarak izlemiştim. ben nedense bu hatuna kısa saçı daha çok yakıştıranlardanım. gayet güzel oynamaktadır.

(bkz:aslıhan gürbüz): merve karakterine hayat veren bu hanımefendi dizinin yılanı, pelinin en yakın arkadaşıdır. uzak durulması gereken psikopat hatun profili. serhanı nasıl kafeslemiş benim için bi muamma. gerçek hayatta serhan gibi bi karakterin böyle bir kadınla evlenmesinin imkanı yok.

(bkz:tülin özen) şirin arzu karakteri. ben bu kadına meryemce zamanı hastaydım. mehmet günsüre mustafam deyişleri kulaklarımda çınlardı. nasıl naif, güzel ve tatlı bi kadınsa artık, heteroseksüel bi ilişkiye resmen gıpta etmiştim. yeniden bi dizide görmek fazlasıyla mutlu etti beni.

şimdi bu kadınlar çok iyi arkadaşlar lisede. pelin ve merve aşırı kıskanç tipler ve oyayı kıskanıyolar. 96 yazında pis bi iftirayla hem oyanın hem edip öğretmenin başını yakıyolar. 20 yıl sonra filan oya büyüdüğü mahalleye geri dönüyor ve olaylar olaylar.

bu sene bu dizi ve çukur izleyeceğim sanırım.

(bkz:işsizlik)
pilates hocasının ebru şallı'yı anımsattığı dizi.*

ayrıca bu bölümde #kocamadokunma değil #zenginkocamadokunma diye gülben'e selam çaktılar.*
hayatımın bayıldığım 3 kadınını tülin özen, gökçe bahadır, aslıhan gürbüz aynı dizide, üstelik müthiş özgün bir senaryo ve nihayet ağlak olmayan bir dizide buluşturan son zamanların en merakla ve heyecanla takip ettiğim dizisi. kadınları aynı anda hem boğmak hem de bağrıma basmak istiyorum. küçüklüklerini oynayan çocuklar da çok başarılı seçilmiş.
6. bölümde yemek masasında oyanın şer ittifakını dağıttığı sahnede sanki ben de oradaydım, koltuğa oturmuştum onları izliyodum canlı canlı. ne güzel bi sahneydi o yahu.

burcu kızım çok gıcıksın ya. evlenmeden önce kafanın dikine gitmen salak olduğunun ispatı resmen.

arzu seviyorum kızım seni. güzelliğine zekayı da ekledin bu bölüm ve 4/4 lük hatun oldun çıktın.
ders-spor-seks dışında düşündüğüm tek şey ya. salı gelse de izlesek. yemin ederim babam galatasaray'ın maçlarını böyle heyecanla beklemiyor. ahah

şimdi seks de yapamıyorum ya ders-spor-ufak tefek cinayetler olur artık. :v
çevremdeki herkesi teker teker başlattığım dizidir. olaylar o kadar hızlı gelişiyor ki bir bölümde sevdiğiniz bir karakterden diğer bölümde nefret edebiliyorsunuz. ayrıca gökçe bahadır'ın stylingini kim yapıyorsa kadını mükemmel giydiriyorlar. kısacası sabırsızlıkla salı günlerini bekleyerek izlediğim dizi.
tüm oyuncular olmuşta şu oyanın fingirdediklerini düşündüğü hoca çok itici geliyor bana daha yakışıklı bir daddy bulamamışlar mı yahu. gözümde hala hadım sümbül canlanır.
kötü karakter merve'nin iyi karakter oya'dan daha çok sevildiği dizi. sosyoloji buna bir isim koymuş mudur bilmiyorum. ama dikkate değer bence. bu sempati-antipati olayı oyunculuk ile alâkalı sanırım. aslıhan gürbüz > gökçe bahadır. gökçe 'yi severim ama bu dizide aslıhan bildiğin powerbank olmuş. gökçe yerine beren saat nasıl olurdu acaba?

bir de şu var, uzun uzun bakışlar artık dizilerimizde bir yer etti ve kanıksadık. bir şey demiyoruz ama bazı olayları da kıvıramıyorlar mıdır nedir, cok hızlı geçiyorlar. biraz denge pls.
bir an için merve, serhan'ı sattı demiştim lakin sonra çaktı şimşek yağdı yağmur... meğer merve ne planlar peşindeymiş sinsirella yaa abisini bile ateşe attı ya la. sonra da atıldı kocasının kollarına lakin serhan'ın gözü oya'da. bu bölüm baya durağan geçti pek atraksiyon olmadı yani eski bölümlere göre fazla durağan kaldı. neyse merve bi sarmaşığa dönsün de bayram o zaman başlayacak.
diziyi hiç izlemedim klasik bir türk dizisi olma yolunda aday ama dizideki aslıhan gürbüz... o ne hatundur.
evet vakit doldurulsun diye bazen uzun uzun bakışmalar akışı bozuyor, bu türk televizyonculuğunun kanayan yarası, ama gene de yiğidi öldür hakkını ver çok güzel kurgulanıyor tam olaylar bitti derken yeni bir olayla arap saçına dönüyor, dizideki bu şaşırtmacalı dinamiği seviyorum ben. son yangın sahnesinde de çok etkilendim, evet yangın bir türlü küçücük salonda çocuklara ulaşamadı. ama o çaresizliği hissettim. bilhassa nilay'ın oyunculuğunu çok iyi buluyorum. bu bölüm sanırım biraz kamu spotu gibi oldu, yani yangında neler yapılabileceğini öğrenmek için kitaplara kılavuzlara bakmaya üşenen yurdum insanına en kolay bu yolla ulaşılabiliyorsa bence sıkıntı yok istediği kadar uzatabilirler.
annemi vialand'a götürelim fjfjdkjsjx. babasının oğlu berk.
tamam iyi güzel hoş bi dizi ama abi gözünüzü seveyim az hızlı yahu. nedir o iki saatte cümle kurmalar saçma sapan bakışmalar. youtubeda izlerken bile sıkıldım bu durağanlıktan. ayrıca anne ve babanın boşanması cidden bu kadar koyuyor mu yahu ergen kısmına. yaşamadım bilmiyorum.
taylanın süresi çok kısa kaldı bu bölüm. gülüyorum ben bu elemana çok.
ayrıca mehmet ve mervenin abisiyle threesome yapmak istiyorum. beni bulsunlar. *
yeni bölümünün başlamasına son 18 saat 35 dakika falan kalan dizi.
ufak tefek cinayetler merve bul beni cheescake yapmamız gereken konular var
yangınla konu birbirinden alakasızdı. keşke biri ölseydi. berk mesela. böylece daha kötü bir pelin görebilirdik. kimse ölmedi ve hiçbir yere bağlayamadılar. gereksiz bir bölüm olmuş.
henüz bugün puhu tv’den izlemeye başladığım dizi jeneriğine ayrı bittim. konu da güzel ama bu diziye yakışacak tek bir slogan var ki o da...
amı olanın imanı olmaz
ah benim canım vah benim canım dizim. son iki haftadır feci şekilde sıçıyor. manasız manasız olaylar, saçma sapan diyaloglar. izlemiş olmak için izlemeye devam ediyorum. gözünüzü seveyim az hareket az kalite. oyunculuklar tamamdır gayet iyisiniz ama senaryo dökülüyor.

mehmetle bi kere sevişsem ya. olmaz mı? :)
burcu yani pilates hocası tam ideal kuma modeli. yuva yikan guzel entrikalı hatun. hanımlar rakiplerini tanimak için bu diziyi izlesin ve kocalarına ona göre muamele etsin. o fitness salonlarina boşuna gidilmiyor; )
aşk-ı memnu'dan beri ilk defa bir diziyi baştan sona izliyorum.

çıldıracağım.

gümbür gümbür ilerliyor.

şok güzel.
  • /
  • 2