ülkücü lgbt

enteresan bir twitter hesabı.

ayrışmayı, ötekileşmeyi amaç edinmiş gibi; ciddiye alınacak yanı vardır mutlaka ancak bu denli saldırgan tweetlerle işi çok zor. eşcinsellik anlamında da sadece türk olmaya paye veren değişik bir kafa. hem troll gibi hem değil gibi de; tam bir muğlak düzlem.

şurdan: https://twitter.com/ulkuculgbt
troll değil buna emin olabilirsiniz, ama keşke troll olsalardı. komik bir durum, tabii onlar bu durumu ciddiye alıyor gibi. akli sorunları var bence.

işin diğer bir komik tarafı; tanıdığım tüm ülkücü, sağcı arkadaşların fazlasıyla homofobik olması. bir bakıma kendi ideolojileri ile çelişiyorlar.
nazi sempatizanı yahudil olmak gibi bir şey aslında. hani muhafazakar eşcinsel olmak bile daha akla yatkın geliyor bana.

maalesef bahsi geçen arkadaş, savunduğu ideolojinin kafasına kurşun sıkmaktan farksız olduğunu göremeyecek kadar toy. din ve milliyetçilik, mantığı bu kadar köreltebiliyor. faşizm mi salaklığa neden oluyor yoksa salaklar mı faşist oluyor tartışmasına konu olabilecek türden bir vaka.
ülkücülerin arasında istenmeyen evlat muamelesi görecek olandır.
(bkz: evlat olsa sevilmez)
ilginc olusum.milliyetci ibne gormusdum de ulkucusunu ilk defa goruyorum.
insanlarin siyasi duruslarini sorgulamak bize dusmez ama kurt dusmanligi yaparak nasil lgbt bireylere faydali olacaklar merak konusu.
bi yandan lgbtt olduğu için destekleyesim geliyor sonra bakıyorum ülkücü yazıyor neyse ne diyelim barış sevgi huzur dileyelim
hani o gökkuşağı var ya sahiplendiğimiz. belki de onu oluşturan renklerden biri de budur. anlamayanlara parmağımla neo-nazi esintileri taşıyan deri barları göstermeyi borç bilirim.

ama şimdi gay ne alaka, faşist ne alaka diyenler, her çelişki saçmalık değildir, her çelişki gibi görünen de çelişki değildir. ayrıca çelişki dediğin, insanı kendi insan mantığıyla yorumlamaya çalışan insanın eseridir. l, g, b, t... kısaltması ne olursa olsun insandan bahsediyorsun.

iş sadece adını koyup markalaştırmaksa, olmuyor ne yazık ki. yoksa gönül istemez mi dolsun her yerler sevgilerle, saygılarla...

bkz. madonna: hyüman nayçır

oluşumun olabilir veya olmazlığı tartışma konusu bile olamayacağı bir konu . elbette ülkücü lgbti 'ler var .vardı .olabilir.

eleştirmek ile aşağılamak arasında ki ince farkı bilerek .. kendilerini sonuna kadar eleştireceğim bir oluşumdur...
belki onlarında diyecekleri vardır, neden bu kadar sert tepkilere sebep olmuşlardır anlam veremedim. ülkücü, sağcı, dindar lgbt bireyler her zaman vardılar. belki farklı yönden bakıyorlar, belki de hiç bir homofobiye sahip değiller, belki de kendileriyle oldukça barışıklar. önyargılarımızdan arınmamız gerekli, bir kulak verilmeli. onlar da bu harekete katılsın, kime ne zararı var. sevişmek için ülkücü, dindar arayan bir çok insan tanırım. belki sevişmek dışında da beraber yürürüz. antikapitalist müslümanlardan yola çıkalım.
sağduyulu yazarlarımızın mesajlarına istinaden bu bahsi geçen arkadaşa/arkadaşlara bir şans vermeye daha çalıştım. gerçekten de denedim. olmadı. olmadı çünkü benim bir şeyi destekleyebilmem için o şeyin içinde ya iyi niyet ya da mantık olmalı. ırkçılığın içinde iyi niyet yoktur, seni ellerinden gelse gaz odasında öldürmek isteyen bir gruba destek vermenin de mantıklı bir tarafı yoktur.

ve tabiki her eşcinsel belli bir bilinç düzeyine sahip olmak zorunda değil, her türlü özgürlük savunucusu olmak zorunda da değil. dindarı var, dinsizi var, iyisi var, kötüsü var, akıllısı var manyağı var. ama sırf aynı cinsel yönelimi paylaşıyoruz diye bütün eşcinsellerin her türlü yanında durmak gibi bir motivasyona sahip değilim. bu arkadaşlara getirilen eleştirilerin de "çok sesliliğin bastırılması" ile uzaktan yakından bir ilgisi yok. eleştiriliyor, dalga geçiliyor ve dışlanıyor çünkü savundukları şey hem vicdana hem de mantığa aykırı. ayrıca sayfalarına bir daha göz attım. arkadaşlar aynı zaman da homofobikler.

benim kavramlarla ilgili bir sorunum yok. eğer gerçekten de vicdan ya da iyi niyet zeminine oturtabilmiş iseniz komünist, dindar, ateist, kapitalist, mason, milliyetçi hatta satanist falan olun. ancak ülkücülük zaten son derece sığ, saldırgan ve faşizan bir oluşum. bu elementleri içinde barındıran bir ideoloji mantığı veya iyi niyeti içinde barındıramaz. bu kelimenin önüne bir de "lgbt" sıfatının eklenmesi bu mantık dışılığı sadece biraz daha mantık dışı yapıyor o kadar.
isimlerini "milliyetçi lgbt" olarak değiştirmiş oluşum...
ee siz ultra "kemalist" lgbtler varken, başkalarının varlığına tahammül edemezken,adamlar da böyle ortaya çıkar
*
durmadan kurt bolucu pkkli diye digetr escinselleri ayristiriyorlar.sonra da ayrisistirilmadan sikayet ediyorlar ve komik duruma dusuyorlar.

tutarli bir davranis sergilemekten cok uzaklar.simdi ben homofibiyle savasmak icin aralarina dahil olmak istesem buyuk ihtimalle onaylamayacaklar.adamlarin derdi lgbt haklari degil fosillesmis kurt-turk cekismesi.
evet saygi duymak lazim ama sadece lgbt olduklari icin.aramiz da kemalisti var dindari var ateisti var var oglu var ve kimse bu sifatlari isminin basina koyup mucadeleye katilmiyor.

ortak mucadele alanimiz homofobi olmali turkiyenin artik yalama olmus siyasi cekismeleri degil.ne zaman ki lgbt haklarini aldik o zaman ulkuculgbt,alevilgbt,lazlgbt,kurtlgbt diginlgbt,cdlgbt,oralaplgbt gibi dernekler yada olusumlar kurabiliriz.
hayatlari boyunca bulunduklari cevre tarafindan kabul gormek icin caresizce cirpinan insanlar toplulugu. cocukluk yillarindan itibaren secmedikleri ozelliklerinden gelen gururu oksama amaciyla cevreleri tarafindan beyinlerine sokulmus ego tatmini ihtiyacini sosyal medya ile birlestirince ortaya boyle kendine aykiri olusumlar cikiyor. isimlerini milliyetci olarak degistirmisler, oh ne guzel. baktik hardcore takilamiyoruz kabul alamadik hala yalniziz, bari ilimli fasist olalim demisler sanirim. o da olmadi bir kademe daha merkeze ceker, 3 gun sonra da karsimiza nasyonel sosyalist felan diye cikabilirler. (bkz: kisiliksizlik) (bkz: korku )

anladigim kadari ile bu toplulugun en guzel yani ulkuculuk adi altinda yaptiklari (daha da korkuncu dusundukleri) pislik irkci ve insani kafa kemiklere gore (bkz: türklük kemiği) ayirip derecelendirme prosedurune 'saygi duyulmasi' gerektigini soyleyen lgbt'leri gorup soka girmek sanirim. aferin, sen hayatinda bu kadar 'oteki' ol, dislan ama yeri geldiginde gunluk hayatinda icinde saklandigin kabugun ustune bir katman daha koy ki daha da icine icine kac. kac kacabildigine.
gayet normal olan topluluktur.
lgbt derneğinin hdp çatı altında siyaset yaptığına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen söylem
hemen sloganları yazalım
-hepiniz heteroseksüelsiniz hepiniz piçsiniz
-ya s*k ya terket
-lgbt hareket engellenemez
-kanımız aksa da zafer lgbtnin
-mayalandı umutlar dirilecek....(lan buraya bişey bulamadım)

edit:dirilecek lubunlar....öneri yorgun pipi'den geldi, kendisi de ülkücü lgbtymiş, davasında başarılar diliyorum ve yardımı için teşekkür ediyorum
yaşasın türk eşcinseller! kahrolsun kürt eşcinseller!


ay, güldüm gece gece. kendi ırkını övüp, kendi gibi olmayan ne var ise sevmeyen bir topluluktan bahsediyoruz. bir de bunu eşcinseller adı altında yapıyor ise.. neyse. kendi hallerine bırakıyorum ve buradan ahura lgbti'yi öpüyorum.
  • /
  • 2