unutulamayan aşklar

kim unutabilirki ilk aşkları, bir kız sevdim adı bahardı.
konu aşksa unutulmaz. kimisinden ders alınır kimisi de bir ömre yayılır.
konulu filmlere konu olan aşklardır. tersi için bakınız konusuz filmler
eşcinsellere ait aşklarsa toplum tarafından unutturulur, hatta itinayla üstleri örtülür. siz gidin sadece kapalı kapılar arkasında cinselliğinizi yaşayın, aşk sizin neyinize.
bir aşkın unutulmaz olması için sevenlerin leyla veya mecnun olması gerekmiyor. fırat ile şirin olması hiç mi hiç gerekmiyor* gerçi kim tarafında 'unutulmayan' olarak nitelendirildiği de önemlidir elbet. ben toplum açısında değil sadece meşuklar açısında bakıyorum.ne olursa oslun insan sevip de aşık olduğu kişiyi unutamaz. yoldan çevir birini sor sana ilk aşık olduğu kişiden sonuncusuna kadar hepsini rahatlıkla sayar. yani sonuçta bu lanet bir matematik formülü degil ki unutasın .
bir çiftin evindesinizdir. biriyle sohbet ederken diğeri yemeği pişiriyordur. o sırada sohbet ettiğiniz unutamadığı aşkını anlatıyordur. siz "ne acı, umarım yemek pişirenin yerinde olmam bir gün" dersiniz. sonra eski sevgiliniz arar, yeniden deneyelim der, aslında tüketebileceğiniz kadarından fazlasıdır yaşadıklarınız, sevgilinize; ahmet dersiniz, ben hayatımda aşktan bahsederken sadece seni anlatmak istemiyorum, istiyorum ki, mehmetler olsun, aliler ve velilerde dahil olsun, mustafalarıda severim hem, bir de mahmut abi var, bi rahat bırak aq. son görüşmemiz, yine de ondan bahsettim bak şimdi.