veteriner

hayvanların teşhis ve tedavisinden sorumlu doktor. icra edebilmek için sadece eğitim almak yetmez, ayrıca hayvanların dilinden anlamak, hatta onları sevmek gerekir. *
eğitimi 5 yıl süren kolay kolay bitmeyen hekimlik bölümüdür. fakülteleri ayrıdır hayvan sever kişilerin bulunabileceği gibi satanist kedi kesen tipleri de vardır.
***
iyi bir ayı fantazisi olabilir. *
veteriner latincede hayvan anlamına gelir veteriner değil veteriner hekimdir mesleğin adı
bursa'da ciddi manada siyam kedileri ile ilgili sağlıklı hizmet verebilecek olanı olmayan hekimlik türü..
esimin meslegi. gercekten islerini seviyorlarsa yemek masalarinda kedi vajinasi kopek penisi yarilmis beyin operasyonlarinin oldugu goruntulerin size gostermelerine hazir olmaniz gereken insanlarin bulundugu meslek dali.
bir dışkıyı kokusuna rağmen avuçlayabiliyorsan ve iğrenmiyorsan...dışkıda kurtların gezdiğini görüp inceleyip fotoğrafını çekebiliyorsan, çişini - gözünden akan irini - ağzının kokusunu - kanayan yarasını - kırık çıkığını iyileştirmek için delice çabalıyorsan çare bulamadığında üzülerek deli gibi çırpınıp araştıra araştıra başarıya taşıyabiliyorsan, ticari amaç gütmeden gerçekten faydalı önerilerde bulunabiliyorsan üstün başın kıl tüy olduğunda o halinle bir canın yanına uzanıp uyuyabiliyorsan - uyuz olmuş bir canı içine soka soka sevebiliyorsan, yavru bebişlerin ağzındaki süt kokusunu duyup bundan mutlu olabiliyorsan , onunla empati yapıp buna göre davranabiliyorsan , sen veteriner olmuşsundur, eli öpülesi insansındır , saygılar.