yatak keyfi

özellikle pazar günleri yapılan, içeriğindeki kişi sayısı yapılacak faaliyete göre birden sonsuza kadar* değişebilen, içinde seks, uyku, yorganı üstüne çekip şekerleme yapma, kitap, gazete okuma, pinekleme ve hatta tüm gününü içinde geçirme gibi aktiviteler barındıran özel bir keyif. tadını çıkarmanız için bazen terlemek, bazense sadece uzanmak yeterli.

(bkz: yatakta kahvaltı)
uzun soluklu bir çok doğa aktivitesinden, spor antrenmanından veya yoğun iş temposundan sonra en az 45 dakika olmak üzere yapılması gereken keyiftir. soğuk kış günlerinde o yatakta yalnız olmadan keyif yaşamak gibisi de yoktur. hani o koca götlü, göbekli şişman erkeğinize sarılmayı deneyerek ve onun duvarları sarsan müthiş sarsıcı horlamasının gölgesinde uyumaya çalışmak yerine uykusuzluktan, uykusuzluğunda getirdiği ağır yorgunluktan sonra bayılmak suretiyle içinizin geçmesi de bu keyiften sayılır. böyle bir keyfe sahip olmayanları bir düşünün sonrada ne kadar şanslı olduğunuzu.

(bkz: yastığa sarılmak)
uyanınca sevgiliyle cilveşerek yapılanı keyife keyif katan eylem.
şu hayatta en keyif veren şeylerden biri. diğeri de ayak başparmağımla diğer ayağımdaki çorabı çıkarmak. ikisi için keyif pezevengi olabilirim.