yemekteyiz

sadece dalga geçmek için izlediğim program. pek çok komik versiyonları yapılıp, hemen her programda dalga geçilmesine rağmen hala devam ediyor. sözde yemeklerle alakalı ama tek amaç kim kimin ağzına nası sıçıyo, kim kime
nasıl saçma sapan mazeretler buluyo türü bişeylerdir. tüm haftaya yayılarak yapılması izlenme oranını yükseltmiştir. 'ay bugün o gıcık adamın günü, izlemesem ölürüm valla...' gibisinden izlenip gidiyo. çoğu yarışmacısının okumuş etmiş insanlar olması beni ayrı bi gıcık etmiş olmakla beraber yarışmacılarının çoğu değil aynı masada yemek yenmeyecek, selam bile verilecek insanlar değillerdir.
(bkz: insanlıktan çıkmış insanlar)
ergen bir erkek çocuğu düşünün, akşam okuldan geldikten sonra elinde pilav üstü kuruyla dinlenmek için televizyon izliyor ve kanallardan show tv açık. program ise yemekteyiz..

bu hep böyleydi. her okuldan geldiğimde yemekteyiz izlerdim. neden bilmem en sevdiğim yarışma hep yemekteyiz olmuştur. hiçbiri show tv'de yayımlanan yemekteyiz'in tadını bana verememiştir. ne kızların cazgır gibi birbirine bağırdığı işte benim stilim ne aşırı abartılı survivor hiçbiri bir yemekteyiz değildir efendim.
yarışmacıların ayrı ayrı aşırı orijinal oluşu olsun, birbiriyle çatışan yarışmacıları çok iyi eşleştiren ekip olsun, programın gidişatı olsun on numaraydı gerçekten.

şimdi benzer olarak gelin evi var ama onu çok ciddiye alamıyorum çünkü işin içinde erkek de olacak kardeşim. 5 tane basmakalıp kadının birbirini kıskanç kıskanç eleştirmesini izlemek sadece onları aşağılamak açısından zevkli oluyor ama yemekteyiz'de durum öyle değildi. bir adet yaşını almış aykırı amcamız, bir adet modern abimiz, bir adet geleneksel ve ukala ablamız ve iki adet de orta yaşlı veya genç modern ablalarımız olurdu ve bu 5'liyi izlemek her zaman zevkliydi.

alışveriş kısımları olsun, diğer yarışmacıların menüleri değerlendirmeleri olsun, yemek hazırlanırken dış ses ile yapılan dedikodular olsun her şey çok güzeldi. misafirler geldikten sonra yaşananları saymıyorum bile. çiğ soğan yemeyip yarışmaya katılanlar mı dersiniz, yanında "iyi ki" çikolatalarını getirenler mi dersiniz, mini etekli misafire yer sofrası kuran mı dersiniz, tatlı diye meyve ikram eden mi dersiniz o kadar komik ve eğlenceliydi ki şuan çocukluğuma dair sevdiğim birkaç şeyden biri olduğunu hatırladım yemekteyiz'in.

en unutamadığım da kucağında kedisiyle sunum yapan aşırı uyuşuk kızdı. salak ne güldürmüştü beni.

kısaca yemekteyiz benim için okuldan geliştir; beyaz gömlek, kumaş pantolon ve elimde bir adet tabaktır. severdim, hem de çok.
geçenlerde denk geldiğim bölümde haftanın en iyisine rakip gördüğü için herkez 0 puan verdi.kadın 1. olmayı beklerken sonuncu oldu.sonrada kadından yüzsüz yüzsüz özür falan dilediler.böylede saçma bir yarışmadır.
tv8 ekranlarindaki versiyonunun sunuculugunu onur buyuktopcu nun yaptigi ve her hafta en az bir adet feminen gay yarismacisi olan yarisma. reality show olayini pek anlayamamis, tartisma olayinin bokunu cikaran bir program. yemekleri denemeden guzel olmamistir diyen yarismacilarla dolu.
acaba anhedoni mi yaşıyorum diye düşünürken "yok yok, beni keyifle izliyorsun. saat 5 buçuk-6 oldu mu acaba çoktan başladı da bir şeyler mi kaçırttım diye koşa koşa televizyonu açıyorsun" diye zihnimin içinde sırıtan program. cidden şu sıralar keyif aldığım tek şey bu programı izlemek.
1.5 sene kadar önce katılıp, para ödülünü kazandığım yarışma. her ne kadar rejide birbirinize girmeniz için kışkırtılsanız da politikacı olmanız yeterli oluyor. ya zaten 3 günlük dünya 10.000 tl için karaktersiz de olsa kimseyi kırmaya değmez. boşverelim siken siksin birbirinin götünü başını. mehe.
genelde eşcinsellerin daha başarılı olduğu bir program türü
seda sayan da olsa moderatörde, maalesef "ucuzluk, basitliklik ve skandal"dan geçilmeyen program. insanlar artık ne yaşayıp, ne yiyip içip geliyorlarsa ego tatmini yapacağım derken cehaletlerini çarşaf gibi serip ayrılıyorlar. biz de ekran başında, "şükür çevremize, ne insanlar varmış" diyerek geçiştiriyoruz.
onur büyüktopçu ile daha seviyeliydi sanki seda sayan iyice gazlıyor yarışmacıları biraz bu program için sert kaldı sanki.
eskiden ,show tvde yayinlandigi zamanlar, cok iyiydi. kavgalar, laf sokuslar, entrikalar falan bayagi bayagi orijinaldi. zaten yarismayi formati icin izleyen yoktur herhalde. hic unutmam biri digerine elinde hediye paketiyle gelmisti, icinden devasa bi tirnak makasi cikmisti. pencelerini kesmesi icin almis megersem. biri de et kokuyor deyince ev sahibi senin burnunun telleri kokuyor demisti lol