yeni anayasada laiklik olmamalı

tbmm başkanı ismail kahmaman'ın beyanı. neymiş, "yeni anayasada laikliğin tanımı yapılmalı" demek istemişmiş. çok iyi biliyorsun aslında laikliğin ne demek olduğunu. maksat gündem değiştirmek. acaba yine hangi paketler çaktırılmadan hayata geçirildi. ya da yine nerelere tırlarla gıda yardımı yapıldı kim bilir... ha tabi doğru ya kilis bombalanıyor ama bombalar tanıdık, sesiniz çıkmıyor...
din faşizmi yapılıyor, şuana kadar alıştırıldığımız tüm yasallaşan faşizan kavramlar gibi dinin de önündeki laiklik engeli alıştıra alıştıra ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. açıklama sonrası kıvırdılar, kendi fikrini beyan etmişmiş. saygı duymuyorum, çünkü dalağımın bile daha iyisini üretebileceği fikirlere neden saygı duyayım?
yine ortam yoklama çalışmaları...
bunların işleyişi hep böyle, algı operasyonu diye yirtindiklarina bakmayın algı operasyonunun alasini yuruttuler yurutuyorlar da.
birkaç seneye laiklik hakkında verilen teklifleri de görürüz.
yok artık onu da yapamazlar dediğimiz ne varsa hepsini yaptılar asdjfkf hepsinin de işleyiş süreci aynıdır, bir kişi "birşey" hakkında laf eder ötekisi "yoğ öyle bişi kendi beyanıdır" diye gecistirir. bu arada tartismalar devam eder, birkac sene sonra "yoğ öyle bişi" bir bakmışız "var oyle bişi" olmuş.
birkaç kişi direnip bedelini öder, yine de önüne geçemez kötü şeylerin. örgütsüzlük belası başımızda olduğu sürece bu sürecin işleyişi hep böyle maalesef. bu mevzuda bile sosyal medyada hdplisi chplisine, chplisi hdplisine laf atıyor. reel hayatın yansıması, birbirimizle uğraşırken atı alan üsküdarı geçiyor velhasil kelam.
dini kullanarak bir yere gelmiş insanlar tabii ki önlerindeki en büyük engeli kaldırmak isteyeceklerdir.bir de laikliği dinsizlik olarak anlayan bir kitle var ki gel de barışı anlat onlara.laiklik dinin düşmanı değil,dini kullananların düşmanıdır. din siyasetçiler için sadece kullanışlı bir zırhtır,laiklik dinin bu şekilde kullanılmasına izin vermediği için istenmiyor.ülke bildiğin 100 yıl geriye gidiyor ve bunu destekleyenler var(!) peki hep bahsettiğiniz bir hz. muhammed'in hoşgörüsü vardı bir ara ne oldu ona? nerede sizin hoşgörü dininiz ? laiklik bir hoşgörü göstergesidir. siz bu ülkede istediğiniz inanca mensup olup, istediğiniz şekilde örtünebiliyorsunuz öyle değil mi? hepimiz barış ve huzur içinde yaşayabiliyoruz niye battı bu kadar size ? ve siz kadınlarınızın,kızlarınızın gittiği doktorları laikliğe borçlusunuz. ben kadın doktor isterim demeyi biliyorsunuz onları erkek doktora götürmek istemiyorsunuz bunları size sadece laiklik verebilir.laiklere günahkar gözüyle bakıp tecavüzcüyü,hırsızı ,dolandırıcıyı savunanlar lütfen kendinize gelin. din ve mezhep hiçbir zaman politika aleti olarak kullanılmamalıdır...

gazoz olma türkiye'm, laik ol!
ülke olarak çok şaşırılmış olmasına şaşırdığım talep, 10 küsür yıldır insanlar öyle veya böyle zaten bu amaç uğruna elinden geleni yaparken "yetmez ama evet" tuzluğu ile hıyar tarlalarına daldık, şimdi adamlar ayan beyan niyetlerini belirtince mi sorun oldu, ayrıca emin olun şeriatı uygulamaya yeltenseler önce kendi kelleleri gider, hiç mi hiç işlerine gelmez, ha feodal bi düzen pek tutar bunlarda çünkü potansiyelleri var..

ayrıca konunun yıllar önce tartışılmışı için bkz

akp nin bitmeyen şeriat özlemi
türkiye’nin sonu şeriat
ayrıca sonradan yapılan düzeltme için benzer manevra çalışmasını da hatırlarsınız..

(bkz: gavat demedim kavas dedim)
bence tamamen gündem kaydırma olayları...kim bilir biz "akp lakiklik istemiyormuş yaaa" derken medyanın bizim görmediğimiz neler yaşandı?
3.sınıf ortadoğu ülkelerinin en faşistinde bile ifade özgürlüğünden insan haklarından bahseder...lakin uygulamaya bakarsak faşist bir yönetim altında halk görürsünüz...
bizim durumumuzun da aynı olduğunu düşünüyorum...şu anda laiklik olmazsa nolur diye konuşuyoruz?sizce laiklik var mı bu ülkede?
diyanetin olduğu dinlerin devlet tarafından uygulanır bir propaganda haline geldiği oy meydanlarından elinde dini kitap sallayan bir cumhurbaşkanının olduğu bir ülkedeyiz....
sizce meclis başkanının laiklik anayasada olsun yada olmasın demesi mi olay?
yine akp tarafından medyaya altın tabaklarda sunulmuş gündem...ve kim bilir bu güündem altında neler neler yaşandı...
oh konuştum hıh!!!

yeni anayasada, akp gibi rejim düşmanı örgütlerin kurulmasını ve semirmesini önleyen sigorta sistemleri kurulmalı.